Vs: Harmaata Joo, siinä on aina jotain taianomaista. Tässä tapauksessa jotain maagista kun kadut huutaa tyhjyyttään, elokuvamainen fiilis. Melkein pelottava
Vs: Harmaata Ei kannata ranteita viillellä Komea keli Valkassa ! Innostuin tuosta alemmasta ja vääntelin fotarissa keskisävyjä tummemmaksi. Erottuu kulkijatkin hieman selvemmin. Poistan kuvan, jos häiritsee.
Vs: Harmaata Ei viillellä eikä häiritse Itse asiassa kokeilin vähän samaan suuntaan curveja itsekin ennen tänne postaamista, mutta päädyin vaaleampaan, vähemmän dramaattiseen tai realistisempaan versioon. On tossakin kyllä fiiliksensä. Hyvin väännelty!
Vs: Harmaata Tuo ylin kuva on aika koukuttava ja mielenkiintoisia tarinoita herättävä. Toinenkin jännä, mutta ranteenviiltely vitsit ei naurata.