Kävi kaikkia raflaavia nimiä mielessä, mutta päätin jättää nimeämättä. Tämä näkymä tuli eteen Bruggessa, Belgiassa. Kuollut lintu oli jotenkin koskettava näky, selällään kirkon kiviaidalla, ehkä sen joku siihen oli nostanut kadulta. Heti oli selvää, minkälaisen kuvan haluan lopputulokseksi. Kuvaus tosin aiheutti kanssamatkustajan suunnalta mielenilmausta ja kritiikkiä, ja kuulemma ohikulkijatkin katsoivat oudoksuen. Olen kuitenkin tyytyväinen lopputulokseen eikä haitannut nuo ohikulkijoiden ajatukset pahemmin. Panf+ 25:n mukaan, 6x6-koko ja xtol 1+1
Vs: Nimetön Juu, vaikea nimettävä. "Raato" tai "Vainaa" tai "Inkinen" olisivat olleet liian sormella osoittavia, Mites "Kekkonen"? onnistunut sommittelu kuvassa.
Vs: Nimetön (kuollut lintu) Kaunis valo ja miellyttävät sävyt kuvassa, erityisesti pääkohde on hienosti valaistu. Lintuparka on kuin kuilun partaalla. Hetken vielä esillä ja näkyvissä ennen kuin katoaa ikuisiksi ajoiksi. Laaja rauhallinen alue linnun yläpuolella antaa hyvin tilaa omille ajatuksille. Tekee mieli joskus kokeilla tätä Ilfordin hidasta filkkaa. Kiitos kun laitoit infoa mukaan.