Kasvihuoneessa tapahtuu. En siellä ollut käynytkään tänä vuonna, katsellut vain muovin läpi että onhan täynnä kasveja. Ihmeesti vesi riitti, mutta nyt alkaa olla jo tosi kuivaa.. Muurahaiset tekevät pesää ja syövät kirvoja. Ainoa sato tuli ranskalaisesta rakuunasta, joka oli hyvin talvehtinut. Muuten komeita nokkosia ja kaksimetrisiä pujoja ja muuta. Ja tuo ohdake, vai mikä onkaan. edit. muutin hieman sävyjä
Vs: Kasvihuone 2011 Hauskoja pörröpäitä. Kivan symmetrisesti aseteltu, mutta tuo etualan suurehko epäterävä tuhero alkoi ahdistaa kun tarkennus on tuolla takana. Olisin tarkentanut etummaiseen, vaikka se onkin tylsän tavanomainen ratkaisu.
Vs: Kasvihuone 2011 Paitsi ei ne muurhaiset syö niitä kirvoja vaan lypsävät niitä ja suojelevat, kun ne kirvat kakkii makiaa nestettä. Paitsi tietenkin jos näit niiden niitä syövän, niin en väitä vastaan. Kuvat kivoja.
Vs: Kasvihuone 2011 Pieni muistihäiriö. Ilmankos niitä mustia kirvoja oli niin paljon kasvin latvassa ja murkut siellä kävivät. Leppäkerttuja ei näkynyt. Nehän niitä syö.