Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... No oikeastaan se paikka oli kyllä kuiva kun teltta pystytettiin, mutta Kuusamon Tropiikin leirintäalueen ainut lätäkkö oli yöllä muodostunut juurikin meidän teltan alle ja ympärille.
Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... Tossa telttakuvassa aika hyvin tiivistyy käsitykseni Suomen kesästä...
Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... Minulle taas telttailukulttuurin ohuudesta nykyään ;-) Kun takavuosina telttailtiin enemmän, niin oli kokemusta katsoa teltanpaikka... ei tämä mikään osallisten mollaus ole, kun tekee ensimmäistä kertaa tai harvoin, niin eihän siitä kokemusta ole. Poika, jonka kanssa on tullut hieman vaelluksilla teltalla liikuttua, kertoi virnuillen rippileirinsä hesalaisnelikosta, joka ei uskonut vaikka jo aika suoraan sanottin, ettei telttaa kannata laittaa kallionotkelmaan rinteeseen, vaikka se miten olisi tasaisin paikka... puolen yön jälkeen hekin ymmärsivät että miksei... ja aamuun mennessä notkelmassa oli parikymmentä senttiä ylempää valunutta sadevettä
Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... Sen verran myös kuvista,ihan kohtalaiset originaalit,olisit vaan tehnyt kuvat loppuun asti. Nyt turhan latteita varsinkin nuo 3 norjakuvaa. Eikä olis tarvinnut edes saturaationappulaa säädellä mihinkään suuntaan.
Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... Hillittyä ja tyyntä kesänviettoa. Ei laineet liplata, jo tuulikin nyt tyyntynyt, rauha maassa ja ihmisillä hyvä tahto pysyä poissa maisemista, kiitos.
Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... Eipä oo saturaationappulaa säädelty mihinkään suuntaan, kun se ei kuulu tapoihin.
Vs: Suomen ja vähän Norjan kesää... aika peruslomakuvasettiä. tosin näitä tulee itsekin otettua aika paljon. kolmonen sommitelmaltaan paras.