Vs: Tytär Mulle ei oo mitään väliä mikä filkka tai herkkyys. Lopputulos kiinnostaa... Osaajat osaa. Ja nyt, sävyt toimii. Tykkäys.
Vs: Tytär Hyvä sommittelu hyvä tausta sekä valonhallinta on onnistunut. Olis kiva jos se aukko olis ollu pienempi niin olis molemmat silmät saannu teräväksi. No meneehän se tälläsenäkin.
Vs: Tytär Kysyin noita filmitietoja juurikin siksi, että kuva vaikutti rakeiselta, mutta loppujen lopuksi kyse onkin vain todella kapeasta terävyysalueesta, eli tuosta aukon verran himmennettynä olisi ehkä lopputulos ollut miellyttävämpi, mutta kuten Juke sanoi, niin menettelee ihan näinkin.
Vs: Tytär Ehkä olisi voinut himmentää pykälän koska läheltä kuvatessa syväterävyys menee melko ohueksi siivuksi.Tosin oma makuni suosii tälläistä.
Vs: Tytär Näissä ei ole automaattitarkennusta, joten ne tulee tarkennettua silmään, eikä vaan vähän sinne päin. Niinku ennen.
Vs: Tytär Hienosävyinen kuva. Selvästi tyttö on rennompi kuin monessa aiemmassa kuvassa. Pentax ei vaadi niin pitkiä paikallaanoloja kuin huppukamerat. . Harkitsisin kuitenkin kuvan kallistamista niin että pää olisi pystyssä. Tai sitten saman verran oikealle. Tuo kallistus on mulle just jotenkin outo, liian pieni, kuin vahinko, ei riittävän määrätietoinen.
Vs: Tytär Mites tää kuvaussetappi ja mallinohjaus, pentaxin rohjolla.. Luonnonvalo, jalusta ja peililukitus - niinkö?
Vs: Tytär Melko yksinkertainen sessio. Parvekkeella selkänojaton penkki, taustana omatekemä tausta joka puuroutuu aukolla 2,8 selvästi. Pentaxin rohjo tukevasti jalustalla,ei peilinnostoa koska laukaisu tapahtuu just eikä melkein kun tarkennus osuu nappiin.Aika oli muuten 1/125 s
Vs: Tytär Paljonko peili heilauttaa systeemiä? Onko se legendaa että se olisi suurennoksissa nähtävissä?