Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Teemakuvausta

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Juke.K, 1 Joulukuu 2009.

  1. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Teemakuvausta

    * huokaus*
     
  2. Vs: Teemakuvausta

    Missä?

    edit: Ihan vilpitön kysymys oli. Onko sankari lähtenyt paskalle vai mitä ihmettä?
     
  3. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Teemakuvausta

                                      * H u o k a u s *


    Jos menee paskalle, ottaa normaali-ihminen yleensä peppupaperin mukaan, eikä jätä sitä polkupyörän satulalle. Sinä et, silava, vaikka suuri neropatti ehken muuten (ja ihan varmasti, ainakin omastasi ja mutsisi mielestä) oletkin, ehkäpä oikein ymmärrä että sankaruus ei ole niin aina naiivin lapsenomaista ... tuo -aiempi- kuvahan on täynnä sankaruutta. Se suorastaan pakahtuu sankaruuteen ...

                              __________________________


    Rantsujen vesisateessa värjöttelevät hampparit ovat (myös) arkipäivän suuria sankareita :
     
  4. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Teemakuvausta

    *Huokaus ...*
     
  5. MRB

    MRB Member

    238
    0
    16
  6. Vs: Teemakuvausta

    No niin. Siinähän se sun näkemys asiasta tuli, en muuta kysynytkään. Totuttuun tapaan tuli kaupanpäälle vittuilut ja paskanjauhanta. Ihme meininki kun kaikkien muiden kuvia voi kommentoida vapaasti, mutta Est suuttuu kuin pikku lapsi jos joku ei jaa hänen pyhää mielipidettä. Fiksuna miehenä tajusit kai etten myöskään kyseenalaistanut kuvaasi, heitin vain kysymyksen ilmaan.
    Tekisi oikeasti mieli tutustua sinuun ihan sen takia että oletko yhtä lapsellisen vittumainen ihmisille kasvotusten, eikä vain täällä "netissä". Pistä nyt välillä vähän piis ja löööv eikä vain Fak juu, mä oon Est.
     
  7. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Teemakuvausta

    Lapsellista roskaa.

    Mutta olen niin väsynyt raavittuani kuvia koko yön etten viitsi muuta vastata kuin että : Pyh.

    Menisit hermoparantolaan - en minä välitä sinun mielipiteistäsi, oikeasti. Olet vain tyhjänpäiväinen nettimoukka. Ainakin siltä vaikutat. Voit olla livenä aivan siedettävä sekatavarakaupan varastotimppa.

    Tsaudi (postaappa välillä joku kuva).

    Edit: En halua ikinä tavata tuollaista psykoa "kasvotusten" ja voit olla varma ettet sinäkään minua. Tapaan mieluummin teeskentelemättömiä ja rehellisiä, mukavia ihmisiä, en tekokultturelleja vähä-älyisiä tekohumanisteja.

    Joten ei kiitos - me emme tapaa kuin vahingossa. Himoitse jotain toista miestä välillä, jooko ? Minä en ole miellyttävä ihminen, en ymmärrä tuota kiimaasi suhteeni - anna mun olla vaan olla  r a u h a s s a , sopiiko, salakka ?
    T Erska
     
  8. Vs: Teemakuvausta

    Noinhan sä aina kommentoit kun pitäisi jotenkin asiallisesti vastata sanomisistaan. Olisit vittu kerrankin mies ja myöntäisit että mopo en mennyt käsistä. En tarkoita nyt tätä keskustelua, vaan kaikkia niitä kinaamisia foorumilla, joissa sinä olet useimmiten mukana.

    Saattaa olla että postaankin tänne vielä omia kuviani, saattaa olla että en.. Sillä ei tosin ole merkitystä sen suhteen että osaan vähän miettiä mitä tänne kirjoitan.
     
  9. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Teemakuvausta

    Helppoa myöntää että ns. mopo on mennyt käsistä ja usein. Sou vat ?

    En minä luulekaan olevani mikään hermojen hallitsemisen euroopan mestari.
    Oikeastaan olen aika helvetin tyhmä ukko - monessakin mielessä.

    Ja nyt vielä aivan perkeleen poikki. Elämässä kun on muutakin kuin nettifisut. Elämä on välillä hitonkin rankkaa.

    Ja enemmän mies kuin olen en edes haluaisi olla - tämä riittää itselleni. Sinun näkemyksesi asiasta taasen ovat minulle yksinkertaisesti arvottomia. Kuten näkemyksesi aika usein muutenkin, ei aina mutta aika lailla niin.

    Aistin kyllä jonkilaista -jopa pidettävää- rehellisyyttäkin... salakassa ... Ei kai noin sisukas olento voi aivan täysin tyhjäkään olla ? Jää nyt nalkuttamaan tänne yksin. Mulla on muuta tekemistä.

    Ja tämä on kuvaketju - ei salakan terapiaketju. En voi, halua tai edes jaksa parantaa sinua. Hakeudu lääketieteellisten & psykiatristen alojen asiantuntijoiden hoiviin. Hyvästi jää ...


    Ystävällisin ja säälivin mielin,
    Erska


    Edit : * Hohhoijakkaa *
     
  10. Vs: Teemakuvausta

    Et sitten huomaa mitään eroa sillä mitä itse päästelet tänne ja mistä muille kiukuttelet? Eipä taida olla viimeinen kerta kun tämä tulee foorumilaisille mieleen, mutta jokainen taaplaa tyylillään. Ei muuta kuin Sou vat vaan!  :)
     
  11. Vs: Teemakuvausta

    _ _ _
     
  12. Vs: Teemakuvausta

    perhana kun on ahdistava tämä henrikvn kuva.
    HUI!
     
  13. Vs: Teemakuvausta

    On tuossa Henrikin kuvassa jotain synkkää vaikka aurinko paistaa. Henki nousemassa kohti taivasta tai jotain... Tykkään kyllä silti kovasti. Hyvä komppis.
     
  14. Est

    Est Well-Known Member

    17 936
    2 072
    113
    Vs: Teemakuvausta

    Lopeta jo saatana.
     
  15. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    Vs: Teemakuvausta

    Vähän abstraktimpi lähestyminen.
     
  16. Vs: Teemakuvausta

    . . .
     
  17. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 208
    3 521
    113
    Vs: Teemakuvausta

    Sen ainoan kerran, kun James Pöntinen kävi Siuntion asemalla...

    .
     
  18. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 208
    3 521
    113
    Vs: Teemakuvausta

    Ettei vain olis ollut jo jossain esillä... No, niin tai näin.  Arjen sankaruutta on sekin, että pokka pitää, vaikka homma lähteekin käsistä.  Kokemattomampi olisi jo antanut periksi ;)

    .
     
  19. mvuori

    mvuori Well-Known Member

    10 669
    132
    63
    Vs: Teemakuvausta

    ...
     
  20. Vs: Teemakuvausta

    . . .