Vähän tätä lintuhysteriaa seuraten, pistänpä about tunti sitten otetun kuvan esille. Klikkaamalla isommaksi
Katsoin parhaaksi poistaa parin promillen kännissä kirjoittamani viestin. Eihän tuossa ollu mitään tolokkua koko tekstissä. Mutta hieno kuva enivei. Vaikkei ukkosta ollutkaan. =)
Oisko se niinq lintu... ei vainiskaan. Hyvä valo ja muutenkin varsin vaikuttava taivaskuva. Toimii panoraamana hyvin.
Mistäköhän tuo tyttö höpäjää. Eihän tuo taivas ole ukkosta nähnytkään. Se on muuten vain pilvinen taivas jossa repeämä. Ja tuo "ykkönen" on jonkinnäkönen siipiveikko, alias lintu.
mää tyksin. tosin pienessä koossa ei pääse oikeuksiinsa. ja toi tipu lentää väärään suuntaan.. voisin laittaa seinälle.
Justiin tuon linnun muotokuvana minä tämän näen. Ja hemmetin hieno sellainen. Tässä kiteytyy se, miksi on niin mahtavaa olla lintu.
ensivaikutelmana siluetti kyllä vaikutti joltakin lumilautailijalta. kuvateksti voisi selkeyttää asiaa.
Pöh. Joka tapauksessa erittäin makeat värit ja ihan ok toi sommittelu linnun ja taivaan kanssa. Kärsii tietysti koosta.
Hyvä ja persoonallinen sommittelu.(En ole itse vielä oikein oppinut tekemään tällaisia hyvin toimivia väljiä rajauksia joten kuva on myös hyvää oppimteriaalia.) Hyvät värit ja erityisen upeaa tuo lintuun kurottuva diagonaalisesti kuvan poikki kulkeva usvaisenvaloisa alue. Sopisi seinälle.