Vs: Wanhaa hapatusta Markat jo hapatusta? Taitaa olla väritasapaino poskellaan. Ilmeisesti jossain 3000K valossa päivänvaloasetuksilla.
Vs: Wanhaa hapatusta Tämä oli liian helppo, pahoittelen. Sininen oli seteli oikeassa elämässä. Eikä siitä ole kuin kymmenisen vuotta kun oli vielä käytössä.
Vs: Wanhaa hapatusta Juu vanha kakskymppinen. Kasasin vanhoja vaatteita kierrätyslaatikkoon. Meni myös hieno Bossin puku jota joskus ahkerastikkin käytin. Takin pikkuisessa salataskussa oli taiteltu kaksikymppinen hätävarana. Joskus kortti unohtui piikkiin tai muuta pientä ropleemia ja hätävara riitti taksiin Mikadosta/yökyläpaikasta kotiin. Tuo lienee nykyisin 3:n euron luokkaa eikä taida kovinkaan pitkää taksimatkaa sillä enään tehdä joten ainakin taksiliiton mielestä siis todella vanhaa hapatusta P.S. Leikin makroilua ja WB oli auto asennossa.
Vs: Wanhaa hapatusta On siinä setelissä jotain vihertävyyttäkin mutta eiköhän tuo numero 20 pitäisi olla aika neutraali. Mulla ei ole vertailukohtaa jäljellä vaan ei kai numero peilaava ole sentään?