Tämä taasen ensimmäisiä ottamiani henkilökuviani. Siis sellaisia missä ei ollut perheenjäseniä tai kavereita.. Vuotta en mene sanomaan. Kovin on jyrkkää. Prässättyä nelisatasta.
Olkoon jyrkkää, minusta se sopii tähän. Pidän muutenkin jostain syystä kuvasta. Ehkä siks ku tää on tämmöinen kertova henkilökuva.
Hyvä valo. Vähän häiritsee tuo muovilaatikko taustalla, kun se jotenkin on liian...uudenaikainen, ruma, kasari.. Muuten olisi todella ajaton tunnelma ja hyvä meininki.
Eihän noi muovikorit ym kovin esteettisiä ole mutta ei tullut mieleenkään alkaa tuolla paikkoja järjestelemään.. Upeita tauluja syntyy vaikka taiteilijan vesiväri vesikuppina onkin mikrokeiton muovinen astia (pöydällä taulun vieressä)