Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Taidetta

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Juke.K, 24 Helmikuu 2008.

  1. Juke.K

    Juke.K Well-Known Member

    14 683
    233
    63
    T
    EDIT
    Itseasiassa tässä on pieni metsäkaistale pellon ja tien välissä. Pellon takana on taas metsää joka näkyykin kuvassa. Pelto takana antaa avaruutta tälle metsälle.
     
  2. Vs: Taidetta

    Joku tökkii, en osaa sanoa ehkä taustan sinisyys="kylmyys"  lämpimällä (Vihree/keltainen) taustallla ehkä?
     
  3. Vs: Taidetta

    Tökkii se, ettei kuvassa mikään tunnu pysyvän paikoillaan. Kaikki virtaa, eli samaan virtaan astumme, emmekä astu, me emmekä me, kuten Saarikoski suomensi.
     
  4. Vs: Taidetta

    Vastaa hyvin otsikkoa. Selvästi taidetta ja periaatteessa tykkäänkin.
     
  5. nomad

    nomad Well-Known Member

    10 349
    167
    63
    Vs: Taidetta

    Suomalainen metsähän se siinä. Kylmän näköistä, mutta tämähän on karu maa. Sen verran vääristää, että ilmeisesti viimeinen viikko on kulunut tenttua tai vastaavaa nauttiessa.

    Värejä voisi ehkä vähän säätää (tehokkaammiksi?), mutta kaikenkaikkiaan pidän kuvasta.
     
  6. mvuori

    mvuori Well-Known Member

    10 669
    132
    63
    Vs: Taidetta

    Kaunis luontokuva. Voi olla, että se toimisi paremmin, jos rajaisi vain tuon raidan (mikä lieneekään) yläosan. Se on kiehtova, mutta liiankin kiehtova, koska sen muotokieli vihjaa vaikkapa vesiputouseen ja aivot hämmentyvät ristiriidasta. Mikä on toisaalta hyväkin juttu. (Jos kokeilet rajausta, luulen, että sen jälkeen kannattaa kuvaa venyttää pystysuunnassa, niin linjat saavat lisää energiaa ja kurottautuvat pidemmälle.)
     
  7. Vs: Taidetta

    Oikein mainio ja sävykäs taidekuva! Tykkään!