Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Tässä istun enkä ...

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana aaki, 10 Tammikuu 2010.

  1. aaki

    aaki Active Member

    3 685
    2
    38
    Päivän otos.
     
  2. Vs: Tässä istun enkä ...

    Hyvin nähty, todella hyvin. Rakennukseen olisin kaivannut vähän enemmän sävyjä, on aika tasaisen harmaa mun näytöllä. Ja mikä parasta, taiteilijalle tunnusomaiset risutkin on mahtuneet kuvaan :)
     
  3. Vs: Tässä istun enkä ...

    Mä jatkan: tässä istun ja voikun voisin/osaisin ehkä jotain. Miten tossa kuvaustilanteessa olisi saanut rakennukseen lisää sävyjä vai jälkeenpäinkö vaan mahdollista?

    V-MS
     
  4. aaki

    aaki Active Member

    3 685
    2
    38
    Vs: Tässä istun enkä ...

    Oli aika utuinen aamu tänään.
    Tarkennettu ukkoon.
     
  5. Vs: Tässä istun enkä ...

    Suomen talvi :)
     
  6. Vs: Tässä istun enkä ...

    No, totuuden nimissä on sanottava että tuossa rakennuksen julkisivussa niitä sävyjä ei kauheasti ole, ja päivä tosiaan oli utuinen kuten kuvaaja mainitsi - vaikka tele kompressoikin, on tuossa etäisyyttä välissä ja sen takia varmaan utuisuus näkyy taustassa. Eikä se täydenkään kennon dynamiikka kaikkeen ulotu...;)
     
  7. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 216
    3 528
    113
    Vs: Tässä istun enkä ...

    Mistä te puhutte..... harmaahan tuo talo on, mutta jos siihen kontrastieroja kaivataan, niin lähinnä optiikan laatu voisi auttaa. Jopa 5D sentään selvinnee keskiharmaasta, noin dynamiikan osalta :)