Vs: L500 Kun kaikki on kuvattu vai ? Eipä täälläkään sen paremmin - kuvaan kvitteneitä takanreunalla ja kuihtunutta lehteä lasipöydällä aiheiden puutteessa... Kuvassasi on hyvä sommittelu ja onnistunut värimaailma. Kiitos tästä postauksesta. T: Tomi
Vs: L500 Eipä tässä kummempia kommervenkkeja oo, mut jotenkin näin: -peruskäsittelyt (terävöitys, saturaatio, levels, curves yms.) -uusi taso -> gaussian blur 8% -> eraserilla auki vaiheittain kuitenkin tuon kannen päältä 100% -yhdistä taso -> uusi taso -> mv-konversio -> sävyjen säätö jälleen eraserilla kansi 100%, taustaa auki 65% -> yhdistä taso -yhdistä tasot -> croppaus -> kuvan koon muutos -> canvas size + 20pix kaikilta reunoilta (mitä lie suomeks) Siinäpä se, perus photarointia kai? En mä osaa niin tarkkaan näitä väsätä, enempi tunteella vedellään ja sen on näköstäkin mutta onpahan oma tekemä ; )
Vs: L500 Heh, ei suinkaan Tomi hyvä, inspis ja kiire on huono kombo. Pitäis olla enemmän aikaa että vois rauhassa keskittyä ja touhuta näiden kanssa... No en valita, kai sitä aikaa jää joskus tähänkin touhuun, kiitos vaan kommentista!
Vs: L500 Vaikka vitsit oliskin vähissä niin käsittely tekee tästä hienon. Aiheena toki räpsy, mutta visuaalisuus kolahtaa täysiä. Tällaisia kuvia soisi olevan itsellänikin arkistoissa enemmän