onhan niissä samaa näköä, erinlaisuuksia on Riki oli Euroviisuissa Reggae ok, tuskin Rod oli, Riki ei myynyt aivan niin paljoa kuin Rod yli 250 miljoonaa levyä, Riki oli Suomalainen Rodi oli Britti/Skotti, joku voi lisätä___________
yhtä haaveilijaa haastattelin, halusi pitempi vartisen haavin nyt vain 6m, tulee Siikaa ja kuhaa ja mitä ei enää halua alimittaisia fisuja sakot voi olla 3000e???, eikä enää hyljettä, haavista skruudaamaan.
Periaatteessa kyllä. Tuo on selvästi lippoamista Vanhankaupungin suvannolla, "koskessa" tai sen tuntumassa Kuninkaankartanonsaaressa jossa Tekniikan museo sijaitsee. Siika ei pääse nousemaan Vantaanjokeen.
Selkien takana? Sanohan ovatko kalastajat kuitenkin Kuninkaankartanonsaaressa ja kuvaussuunta itään? Vai onko noi tosiaan suvannon laiturilla ja kuvaussuunta lounaaseen? En tiennyt että siinä lipotaan. Saiko ne jotain?
ei ole saaressa, kuvassa näkyy silta Kuninkaankartanonsaareen vasemmalle , onhan alueella ainakin neljä paikkaa missä metskaavat, en kysynyt näiltä herroilta miten nappaa.
Ok! Suvannon laiturilla ovat. Kosken loppuliuku on tuossa sillan edessä. Punamustat talot ilmestyneet näköjään maisemaan. Luulin että saaressa vaan lipotaan.
Olenko väärässä, jos muistelen tuon keltaisen kyltin oikealla sisältävän tekstin "Kalastaminen kielletty"?
Olen koskella käynyt 70-luvulta alkaen. Mutta reilun kymmenen vuotta sitten viimeksi enkä huomannut.. tai kiinnittänyt huomiota.
Siinä alkaa kosken kalastusalue erityislupineen ja ehtoineen. Varmaan siinä myös muistutetaan onginnan kiellosta joka on yleinen ja vanha kielto koko maassa "lohivirroissa". Siis ns mato-onginta.
En ihan usko sinua. Katso vaikka Kalastajanpolku 1 niin asuntoilmoituksrn mukaan talo on valmistunut 2012.