Vs: Aloittelijan valokuvagalleria Taitaa ehkä näkyä jos tekee perus-Portalla niitä sivuja.. Mutta ihan saletti en ole, minusta tuo Simpleviewer vaati selaimelta laajemmin lisäpalikoita toimiakseen.
Vs: Aloittelijan valokuvagalleria Voiha se "järkkäriin siirtyminen" huonontaakin kuvaamista. Keskitytään entistäenempi laitteisiin ja niiden ympärillä puljailuun kuin kuvaamiseen. koirankuonokavaakaan et enää 350d saa. tykkään pokkarigallerioista. Erikoismaininnan saa syöppö-tyttö-sarja joka aihe- ja varsinkin sijaintivalinnaltaan on melko epäonnistumisriskaabeli mutta joka näyttäisi kääntyneen hyväksi kuitenkin.
Vs: Aloittelijan valokuvagalleria Pari kuvaa lisätty, lähinnä testi/opettelu kuvia ton uuden lelun kanssa Finepix on vihdoinkin myyty. Semmosta.
Vs: Aloittelijan valokuvagalleria nonniin. Sivut alkavat löytää sen lopullisen ulkomuotonsa. Ei ole flässejä enää Vielä kun löytäisi tuon suomenkielisen kielipaketin tohon pixelpostiin niin kaikki olisi reilassa. tuolta siis: www.sunbeamtoast.com
Vs: Aloittelijan valokuvagalleria Hyvän näköistä. Ääkköset ei kyllä näy kunnolla ainakaan tällä selaimella (Firefox 2.0, OS X), johtuu vissiin tosta UTF-8 charsetista..
Vs: Sunbeamtoast - photozine Hiukan hankala nyt tuosta alhaalta aina klikata kuva, tosin ei toi mikään kauhea murhe ole. Jotku kuvat on aivan mielettömän leveitä (näyttö 1280px) ja vasemmalle jää kuitenkin iso tyhjä siivu kun kuvan klikkaa joka pitää taas siirtää. Ja tosiaan nuo ääkköset ei näytä toimivan. Fontti on aavistuksen turhan pieni myös. No parempi tuo on kuin se flashi..
Vs: Sunbeamtoast - photozine ... Ko tuut Porrii, su pistetää pärekorrii ja veretää pitki Pori torrii... Kauniita kuvia entisestä kotikaupungistani. Pidin erityisesti tuosta torikuvasta. Juuri noin ankeata siellä voisi edelleen kuvitella olevan.
Vs: Sunbeamtoast - photozine Hevoskuvaaja, noh eipäs nyt niin manata sitä Porin kaunista ja viehättävää ympäristöä
Vs: Sunbeamtoast - photozine Hyvä hyvä! Kannattaa näköjään joskus marmattaa flashista Palava kirkko oli tosiaan hyvä, ja muutenkin oivia kuvia. Ja ääkköset ei toimineet täälläkään, firefox(2.0/linux) näytti olettavan ISO-8859-1:stä lukevansa mutta taitaa oikeasti olla UTF-8:a. Tarkoittaako tuo nyt sitten että serveri väittää 8859-1 vaikka tiedosto on UTF-8:a?
Vs: Sunbeamtoast - photozine ratkaisua kieliprobleemaan etsitään kuumeisesti.. lang-finnish.php-tiedosto pixelpostille auttaisi kummasti tai sitten jokin muu vippaskonsti.
Vs: Sunbeamtoast - photozine charset iso 8859-15 (kokeile tuolla asetuksella kieliongelmaan ratkaisua).
Vs: Sunbeamtoast - photozine Katos sivuston templatesta kielipakettimäärittely. Aiemmin päivällä kurkkasin sourcesta, että UTF-8:a tarjoili. Toi ISO 8859-1 on varmaan toimivampi nimenomaan ääkkösten kannalta.
Vs: Sunbeamtoast - photozine oujea. Nyt toimii skandit ja kaikki, bookmarkkeihin vaan sitten sivu ihmiset, koitan päivitellä hyvään tahtiin