Löytyykö kokemusta? Onko käytössä vai jostain syystä jäänyt pölyttymään hyllyyn? Tarkoituksena olisi kasvattaa fuji laukkua ff termein 70-150mm välistä ja toi menis ihan kivasti siihen väliin. Pari prime lasiakin tohon väliin voisi tietty olla vaihtoehto.. Runkona Xt3
Tämä lienee jo tutkittu Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR ( Fujifilm ) Review / Test Ei ole itsellä, mutta en ole pahaa todistusta kuullut. Painava.
Omistin tuollaisen kuvatessani Fujeilla. Fujin 50-140/2.8 on täysin 100%:sti maineensa veroinen, käsittämättömän skarppi, hieno sävytoisto ja vikkelä tarkentamaan. Mielestäni omistamistani Fujin objektiiveista kaikein skarpein ja sen kuvanvakaaja on miellyttävän huomaamaton toiminnaltaan ja tehokas. Tuon pitäisi olla jokaisen Fujistin pakkohankintalistalla, sen verran hieno objektiivi ja koonsa/painonsa puolesta simppeli käyttää. Lämmin suositukseni.
Tuota samaa olen myös lukenut ja hyvä että vahvistat sen myös. Pitää varmaan käydä moinen hakemassa. Painoakin melkein 500g vähemmän kun Canonin vastaavassa johon olin jo tottunut.