Mutta varjot on edelleen hirmu jyrkät, mikä tässä on ollut valona? Kuva kaipaisi kontrastia reilusti lisää, mutta silloin nuo varjot taas hyppää silmille. Pehmeämpää valoa vaan. Nyt jää todella harmaaksi, ja näin ollen vajaaksi.
Ihan vaan huoneen kattolamppu kun en ole vielä saanut hommattua kunnon salamaa kameraani =( Täytyy vissiin kirjoittaa joulupukille =D
Sommitelma, ilme ja rekvisiitta on kohillaan, valot ja varjot sekä kuvan yleinen harmaus huono. Valaistusasia kondikseen ja uusiksi, tulee hieno.
Vaikka vain tätäkin kuvaa säätämällä, sillä tuskin pikku enkeli enää toista kertaa onnistuu lymyämään sädehtivän siipisuojauksensa takana näin ilmeikkäästi.
Samaa mieltä, paitsi että varjon saisi editoitua pienellä vaivalla pois... hienoisella levelsien säädöllä kuvaan tulisi enemmän kontrastia mutta sitä ei saisi laittaa överiksi, ettei utuisuus häviäisi kokonaan pois. Hiusten vaaleat sävyt ovat hienot.
Jostain syystä hirmu ahdistava kuva ja sitä tehostaisin hankkimalla enempi tummia sävyjä kuvaan. Ikkunavalo voisi olla tähän sopivin. Ulkoista salamaa vähän epäilen vaikka mistä heijastaisi.
Sitä luonnonvaloa kun on vaikea hommata sisälle illalla varsinkaan talvisaikaan... Tuppaa olemaan aina niin kiire että ei ehdi päivisin kuvaamaan edes viikonloppuisin =(