Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Fighter BW

Discussion in 'Kuvat ja galleriat' started by Jukkis71, Jan 10, 2008.

  1. Jukkis71

    Jukkis71 Active Member

    Eri kuvakulmasta ja mv-käännös.
    T Jukkis
     
  2. ts

    ts Member

    771
    0
    16
    Vs: Fighter BW

    Taustassa juuri sopivasti valoa!

    Hyvä kuvakulma ja mv-käännös toimii. Ehkä hieman enemmän saisi olla kontrastia, kun tuo taisteleminen nyt on hieman sähäkämpää hommaa.
     
  3. jus_si

    jus_si Active Member

    3,150
    0
    36
    Vs: Fighter BW

    Paras seikka kuvassa on ettei se ole samalla tavalla kuvattu, kuten lähes jokainen aikaisempi jukkiksen studiokuva. Tullut tunnelmaa lisää ja hillitympi valo antaa enemmän tilaa mielikuvitukselle.
     
  4. zenig

    zenig Member

    997
    0
    16
    Vs: Fighter BW

    mä en o jukkiksen kuvia ihmetelly ku sen kuukauden-pari mitä täällä foorumilla pyöriny, mut kyllä tää on melkeinpä studiokuvista parasta antia!
     
  5. Vs: Fighter BW

    Pidän kuvasta. Näyttää ihan siltä, että malli osaa oikeasti lyödä, vaikka jotkin seikat kiinnittävätkin vähän huomiota: nyrkki näyttää löysältä tai lähes avoimelta (osumakohta sorminivelissä eikä rystysissä - auts), suojaava oikea on mun makuun vähän matalalla ja jättää pään yläosan auki, leuka on hyvin alhaalla ja suojassa, mutta koko pään alaslaskemisen sijaan se leuan suojaaminen on toteutettu pään eteenpäin kallistamisella, kyynärpää on oiennut täysin suoraksi eli lyödessä on olemassa myös itseaiheutetun vammautumisen riski, lyövän käden peukalo näyttäisi olevan oikeaoppisesti, katse kohteessa hyvin, vartalo mukana lyönnissä kunnolla, mutta niin kuin tuosta kyynärvarren liiallisesta oikenemisesta näkee niin lyönti menee ylipitkäksi kurotukseksi. Asennon rento jännittyneisyys viittaa myös siihen kuin malli joko osaisi lyödä tai sitten olisi jonkinlainen luonnonlahjakkuus.

    No, leikki leikkinä. Hyvä ja dynaaminen kuva joka tuo kaiken oleellisen esiin vaikka malli hukkuukin taustaan.