Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Saisinko kuvista kommentin, en henkilöstä? Vaikka kismoja sinulla onkin minua kohtaan? Uusissa säännöissäkin sanotaan kommentoi kuvaa, äläkä henkilöä?
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Kuvat ovat kiusallisia - ehkä tarkoituksella. Kaoottinen uudelleensyntymä... Harmoniaa ei ole. Yritän pitää niistä kaikin voimin. Tervetuloa takaisin, noinkin "ammattimaisesti" .... - E
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Ylemmässä on omaan silmään liikaa tavaraa ja kokonaisuus aika sekava. Alempi on varsin näppärä muotokuvaelma.
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Hienoa! Nämä ovat siis ammattilaiskuvia, eli niillä pitäisi saada rahaa joltain. Ennen kuin niistä sanoo mitään, olisi varmaan hyvä kuulla keneltä näillä pitäisi saada rahaa ja miksi?
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Yritin kanssa tykätä kovin, mutta kun ei vaan pysty. Näissä kun ei ole mitään sellaista sisältöä, mihin tarttuisi. Molemmat on sekavia ja niissä on häiritseviä elementtejä juuri siellä missä vähiten toivoisi, eikä missään ole kunnollista huomiopistettä. Nämä menisi hienosti jonkun kansanopiston kurssilaisen kuviksi, jossa kuvaaja selittää tehneensä taidetta, vaikkei taiteesta mitään ymmärräkään. Nyt otsikon perusteella ja viimeaikojen ovenpaukutuksen jälkeen näistä kuvista laskeutuu vaan sellainen vaivaantunut hiljaisuus. Sellainen joka syntyy kun pitkänlinjan taiteilija yhtäkkiä laittaa esille jotain silkkaa makkelia ja ylpeänä esittää niitä uransa huippukohdaksi. Tämän tyylisten kuvien ottamiseksi kun vaan välttämättä pitää kaydä läpi se tylsien auringonlasku-, maisemakuvien ja kukkamakrojen vaihe, ennen kun saa tuollaisin kuviin vangittua sen jutun.
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Kyllä noissa molemmissa varmaan idea on, mutta toteutus vähän ontuu. Ekassa on tosiaan liikaa tavaraa, eikä se oikein tule oikeuksiinsa mustavalkoisena. Toisessa on enemmän yritystä, mutta alareunasta olisi varaa leikata pois saadakseen simppelimmän lopputuloksen. Sävyistä en uskalla sanoa mitään tämän läppärin näytöltä. Nimim. "Jos et muuta hoksi, ryhdy kriitikoksi".
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Jep ! Kölin alta vetäminen on mukavaa, porukalla etenkin. Sillä, ettei itse postaile kuvia, minimoi lopunkin riskin...
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Ai että jesalonen ei postaile kuvia? Höpsistä pussiin...
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Ykkönene on liian ammattilainen minun makuuni, sekava on eikä oikein muutenkaan iske. Kakkonen taas on hieno kaikilta muilta osin, ainoastaan vasemmalla alhaalla olevat kaiteen pystyraidat heikentävät kuvan hienoutta.
Vs: Harrastus lopetettu, ammattilaisuus alkakoon.. Eipä ihan nappaa kumpikaan. Sanottakoon kuitenkin,että elämisen kannalta vain "myyty kuva on hyvä".