Eli Photoshop CS5 ei suostu avaamaan Canon EOS70D:n RAW kuvia varmaan siihenkin on jokin blug in tai päivitys. Auttakaa mutta selkokielellä koska Englantini ei ole maailman paras.
Vs: Pikku jelppiä tarvitsen. Mitäs se sanoo enkuksi? Tuosta voisi olla apua http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?platform=Macintosh&product=106
Vs: Pikku jelppiä tarvitsen. Saattaapa olla, että kamerasi on niin uusi, että sille ei ole vielä päivitystä Adoben tuotteissa. Edes DNG-muunnin ei tuntenut tuota D70-mallia. Toistaiseksi sinun pitänee tyytyä muuttamaan raw-tiedostot kuviksi kameran mukana tulleilla ohjelmilla. Joku saattaa tietää paremmin, mutta en löytänyt Adoben sivuilta apuja.
Vs: Pikku jelppiä tarvitsen. Ei löydy tuota kameraa, eikä tule löytymään CS5:een, luulisin. Ei päivity uusimpaan/tulevaan ACR-muuntimeen. Pitää olla CS6? tai CC. Jos oppilaitoksessasi on päteviä opettajia, niin kysymällä asiat selviää. Kapa
Vs: Pikku jelppiä tarvitsen. No ei se Canonin omakaan ohjelma huono ole. Ulla Kudjoi on mun opettaja joten pitänee häneltä kysyä. Määkään en löytäny päivitystä. 60D mallin kuvat avaa mut ei 70D mallin. No antiikki vitosella mää pääasiassa silti kuvaan.