Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Rautatie

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Rauli2001, 7 Helmikuu 2013.

  1. markku55

    markku55 Active Member

    Vs: Rautatie

    Ei, vaan millä sinä nuo 50x50cm vedokset olet saanut aikaiseksi?
     
  2. Jukkis71

    Jukkis71 Active Member

    Vs: Rautatie

    Niin, minä teen pimiössä.
    TJukka
     
  3. markku55

    markku55 Active Member

    Vs: Rautatie

    No niin ajattelinkin, mutta mikä olis laatu skannattuna, saisko niistä 50x50 kopioita, ja jos, niin millä skannauslaadulla?
     
  4. agostini

    agostini Active Member

    1 839
    0
    36
    Vs: Rautatie

    Monta kertaa käyny tätä katsomassa, hyvä kuva symppis kameralla. Miettiny että jos mulla ois enempi tilaa himassa, ja aikaa niin just tommonen yashica olis kiva kamera harrastaa. Tässä on tyyliä!
     
  5. JarzaS

    JarzaS Active Member

    1 980
    0
    36
    Vs: Rautatie

    Valotusmittari kannattaa kyllä. Jos vanhempia niin ole tarkkana seleenikennoisten kanssa. Tahtovat olla loppuunkuluneita. Jos taskussasi sattuu olemaan i-puhelin, siihen saa ihan käypäsen valotusmittarisoftan.

    Itsekin juuri hurahtaneena, ensin vanhoihin kameroihin ja sitten vielä neliöformaattiin Hankin rolleicordin ja kyllä, sillä on todella mukava ja hauska kuvata. Ihmiset kadulla kiinnostuu ja tulee juttelemaaneivätkä aina jörötä ja pyri nurkan taakse karkuun.
     
  6. Rauli2001

    Rauli2001 Member

    35
    0
    6
    Vs: Rautatie

    Valotusmittari sovellus puhelimeen oli hyvä idea, semmoinen löytyi myös androidmarketista ilmaiseksi, sillä pääsee alkuun.
     
  7. Rauli2001

    Rauli2001 Member

    35
    0
    6
    Vs: Rautatie

    lisäsin pari kuvaa samasta paikasta.