Vs: Olemmeko jälkijunassa? Tällaisen asian pitäisi olla niin yhdentekevä, ettei siitä pitäisi edes tulla otsikkoa tai, että siitä pitäisi erikseen mainita, eihän tuo kenellekään muulle kuulu.
Vs: Olemmeko jälkijunassa? Nimenomaan. Vähän sama kun vedettäisiin otsikoita siitä että pitäisikö lapsille antaa ruokaa vai ei.
Vs: Olemmeko jälkijunassa? En ole edes ymmärtänyt kenen intresseissä on tämä jatkuva rummunlyöminen...
Vs: Olemmeko jälkijunassa? Olisikohan kyse siitä, että homokammoisille halutaan näyttää, että tälläistä suuntautumista on olemassa yhteiskunnan koko sektorilla, ja ennen kuin he ovat "paljastuneet", niin heitä on pidetty yhteiskunnan normaaleina ja tuottavina jäseninä. Täälläkin on ilmennyt aina välillä kummallisia ennakkoluuloisia ja väheksyviä, ylimielisen halveksivia kommentteja. En lähde niitä yksilöimään. Itselläni on homoseksuaalisesti suuntautuneita tuttuja, ja koskaan se ei ole tullut kanssakäymisessä minkäänlaiseksi ongelmaksi. Tosin kerran eräs yritti minua iskeä huonolla menestyksellä, mutta niin on tehnyt vastakkainenkin sukupuoli. Ehkä tämä oli huono provo, sen voi jokainen miettiä tykönään. Kapa