Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Potretti

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana juhaa, 11 Maaliskuu 2006.

  1. juhaa

    juhaa Active Member

    8 059
    2
    38
    Jeps
     
  2. Teemu Laine

    Teemu Laine Ylläpitäjä Ylläpidon jäsen

    4 725
    125
    63
    Terävyysalue on hallittu mallikkaasti eikä sävyissä tai sommittelussa ole juuri valittamista. Tai ehkä sen verran, että vasemmasta laidasta jää hieman ahtaaksi ja oikeaan laitaan on taas jäänyt vähän liikaa ilmaa. Mut toimii tällaisenaankin, eli tuomioksi tulee "hyvä kuva"!

    Plussaa muuten hyvästä katsekontaktista!

    edit: aivan, yksi kysymys heräsi: Miksi kuvan nimenä "artisti.jpg"? Herätti ainakin minun mielenkiintoni.
     
  3. Artistin tuotantoa näkyisi olevan pöydällä isot pinot.

    Miellyttävä potretti henkilöstä joka viihtyy paremmin kuvaajana.
     
  4. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    Juuh, hyvä kuva. Potreteissa kuten yleensäkin valokuvissa on mun mielestä plussaa se, että kuva näyttää siltä kuin välissä olisi vain lasi.

    Tää artisti taitaa tehdä ihan oikeitakin töitä. Mä taisin bongata sen tänään.
     
  5. Harvoin tykkään näistä mv kuvista, mutta tässä on jotain.
     
  6. juhaa

    juhaa Active Member

    8 059
    2
    38
    valaistu 2 salamalla, toinen vasemmalta mallin taka- toinen etuviistosta. 6x6 ruutu as is. Parallaksista johtuen, tämä ei ole ihan niin rajautunut, kuin etsimessä näkyi, mutta kelpasi minulle tällaisenaan.,