Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

MYYDÄÄN Cambo-paketti 200 euroa

Keskustelu osiossa 'Myydään' , aloittajana Briljanttietsijä, 24 Kesäkuu 2015.

    Palkki on hyväkuntoinen, siisti, palje ja tähyslasi ovat ehjiä ja lukot toimivat. Vesivaaka. Yhdestä nupista on pieni pala pois, mutta ei haittaa kuvaamista. Mukaan pakettiin tulee kaksi objektiivilautaa, #1 ja #3. Jalustakiinnitys. Toimitan kameran veloituksetta Tampereen ympäristöön. Hintapyyntö 350 euroa.
    Optiona: Jos tarvit objektiivia, voin tarjota parikin vaihtoehtoa edullisesti.
    Update: Myös harjoittelukasetti Linhof, 9x12, muutama filmilaaka ja tessar-tyyppinen Industar 51 - 210 mm:n objektiivi tulevat mujotta pääset heti kuvaamaan. Rikkinäisen nupin tilalle voinee edelleen ostaa korvaavan Hollannista, 2012 hintapyyntö oli 8 euroa. Luovun Cambosta, koska koska itselläni on toinenkin 4x5-kamerarunko. Ota yhteyttä yv. Tai soita 040 8289982 Risto
     

    Liitetyt tiedostot:

  1. Vs: Calumet Cambo palkki 4x5/9x12 kamera ja kaksi etulevyä, Industar tai Tessar, Linhof 9x12 kasetti

    Update: Alennetaan Cambon hintaa: NYT tasan 300 euroa koko  paketti. Tampere, sovi näyttö.
    Update II: Industar 51 sijaan voit valita, hyvän B&L  Tessar 1 c:n n. 180 mm/ f 4.5, toimivassa Acme- sulkimessa.
     
  2. Vs: Calumet Cambo palkki 4x5/9x12 kamera ja kaksi etulevyä jne. NYT 200 euroa!

    Update: nyt voit tehdä järkevän tarjouksen, yksityisviestinä.Laitetaan 200 euroa pakettihinnaksi. Back-bellows vielä mukaan lyhyemmillä linsseille. Soita 040 8289982 Risto!
     
  3. Vs: Cambo-paketti 200 euroa

    Bumb. Hinta putosi 300 eurosta 200 euroon!