Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva Kuvasta ei kai niin paljoa mutta vanhan anekdootin mukaan nyrkkeily ei ole vaarallista niille jotka sitä harrastavat? K.
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva No ei ainakaan ole leica kuva: Pielessä skarppaus. rajaus sellainen että tähtää skarppikohdan keskelle eli tylsä. siitä huolimatta itse aihe ei tunnu miltään kun ei ole edes liike epäterävyyttä, reunat ja tausta on terävät.. Tästä on hyvä parantaa: siirtyy manuaalitarkennukseen: siirtyy katsomaan kameran yli ja seuraamaan kohdetta ilman etsimeen tiirailua. harjoitteleen laukaisun sellaiseksi että voi käyttää pitkiä aikoja..
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva joo en kyllä tiedä mikä olisi viellä voinut mennä vikaan. Tarkennus on kyllä niin sairaan vaikeeta kun ottelijat liikkuu niin nopeasti että pitää melkein aina ennakoida sen kannsa. Ehkä pitäis koittaa harjotella vähän tota manuaalitarkentamista vaikka se niin raskasta onkin omille silmille.
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva 'Leica aineksia' tosiaan olisi ollut olemassa. Tilanne on hauska ja kuvaajan on täytynyt toimia nopeasti napatakseen tilanteen. Jätkät on suorastaan taiteellisella tavalla rähmällään ja tuomarin/katselijoiden ilmeet ovat paljonpuhuvia. Valitettavasti sommitelma on tällä kertaa sellainen, että kuva ei avaudu koko voimallaan yhdellä silmäyksellä...
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva lakeuksien miehen mielestä, onhan ne siinä jo rähmällään, Kävis melkein painikuvasta...
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva Hyvä kuva kehästä, (vaikkei erinomainen). Tarkennus on siellä missä pitää. Tuomarien ilmeet oivat.
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva No, kuvaajan valinta ja näkemys. Eihän tuo ole kovin harvinainen hetki nyrkkeilyssäkään. Ja kuka määräsi että tämän kuvan piti ilmentää olennaisinta nyrkkeilystä? Toisaalta se kertoo paljonkin olennaista ja tyypillistä - muitten kuin kilpailijoiden kautta.
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva Ihan kelpo kuva jos tuo tuomarin käsi ei näkyisi,tuomarit mainiot,kuten on jo mainittu.
Vs: epäonnistunut nyrkkeilykuva ^ Jos kehätuomarin käsi olisi poissa, nousisi taas muuta häiritsevää. Mun mielestä sekavahkosta ruudusta on aika harkiten tehty ehkä jopa esittämisen arvoinen. Jossain määrin hallitusti rikkonainen.