Vs: kapitalismi Outo nimi, eihän kapitalisti tapa asiakasta tai työntekijää, se tekee niille ihan muuta , parempi nimi olisi "kommunism".(se onko parempi joutua ammutuksi vai orjaksi, en ota kantaa)
Vs: kapitalismi No, jos tässä ammutaankin kapitalismia ja kapitalistia ? Yleensä en nimiin puutu, mutta : Oikeampi nimi olisi (aivan ehdottomasti ja kuitenkin) Stalinismia. nyt voisi luulla, erheellisesti, että kapitalistit toimisivat noin alkeelllisesti. Heidän tapansa orjuuttaa on pikkuisen hienovaraisempi (ei paljon mutta ihan pikkuisen vain): Demokratian harhainen illuusio ja syöpämäinen mainosaivopesu. Kommarit ja natsithan ne vain ampui vihollisensa paskaksi, kuten tossa kuvassa on asian laita ... - Est edit: typoi
Vs: kapitalismi Pistooli näyttää Lugerilta, eli natsismiin viittaa; fasismissakin oli kapitalismia. Tai sitten kyseessä on kärjistys, jonka mukaan kapitalistit ryöstävät ihmisten rahat.