Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Pari potrettia ja ylioppilaskuvaa

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana Jakki, 22 Huhtikuu 2008.

  1. Jakki

    Jakki Member

    115
    0
    16
    Tällaista...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. Vs: Pari potrettia ja ylioppilaskuvaa

    Erillaisia kuvia ja hauskoja ilmeitä olet saanut aikaan.
     
  3. mvuori

    mvuori Well-Known Member

    10 669
    132
    63
    Vs: Pari potrettia ja ylioppilaskuvaa

    Kysymys kuuluu tietysti, että kummat ovat kummat, miksi ne esitetään yhdessä ja miksi kuvia on niin monta. Viimeinen syö aina vähän vaikutusta, kun on näin samantyyppisiä kuvia.

    Kuvat sinänsä ovat hyviä, esteettisiä ja hallittuja.

    Astelma tuo mieleen menneiden vuosikymmenten opettavaiset tarinat ystävistä, joista toinen muutti Helsinkiin ylioppilaaksi ja toisesta tuli lasiesineiden harrastaja. Nyt pohditaan sitten kohtaloita katsellen menneeseen sekä tulevaan.
     
  4. Jakki

    Jakki Member

    115
    0
    16
    Vs: Pari potrettia ja ylioppilaskuvaa

    Kiitoksia kommenteista.

    Kuvien ei ollut tarkoituskaan muodostaa keskenään mitään suurempaa kokonaisuutta, vaan jos ne ihan yksittäisinä kuvina ovat "hyviä, esteettisiä ja hallittuja" niin olen tyytyväinen. :)
     
  5. emerik

    emerik Well-Known Member

    5 870
    51
    48
    Vs: Pari potrettia ja ylioppilaskuvaa

    Itseä häiritsi nuo rajaukset noissa. Kaksi ekaa oli huonohkoja tässä sarjassa. Kolmannessa oli hyvä poseeraus, siis hyvin mietiskelevä asento leuan suhteen. Kulma mukava, pallot taustalla herätti heti että onko niissä joku juju kuvan henkilöön. Rajaus tässä kuitenkin jotenkin kömpelö kuitenkin? Toiseksi viimeisin oli nätissä paikassa mutta tässäkin sitten joku häiritsee, ei huono mutta jotenkin heräsi ajatus tämä voisi olla parempi. Viimeisessä tulee hienosti esiin tuo upea kravatti, todella loistava maku muuten henkilöllä. Kuitenkin kaveri on hiukan lässähtäneen oloinen, tässä olisi kaivannut kaverilta tsempaavampaa ilmettä. Ihan hauska setti, ei huonoja mutta pientä vajavaisuutta oli.