Vs: Päivän :-( ^__ Sama kävi parisen vuotta sitten. Kuten myös tuttavalle ja yhteiseksi tekijäksi löysimme meidän väliltä vain sen, että molemmat olivat ostaneet kirjoja bookdepositorystä. Joten jäi tuntuma, että sieltä olisi saatu numerot.
Vs: Päivän :-( Hyvä konsti chilipalkojen leikkauksien yhteydessä on välillä pyyhkäistä otsaa, jonka perään saunomaan...
Vs: Päivän :-( Valopäät vauhdissa: http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Yle+Ministeri%C3%B6+suunnittelee+kaikkien+autoilijoiden+tiemaksua/1135269188231 "mallin mukaan tiemaksu vaihtelisi sen mukaan, missä ja milloin autolla ajetaan ja onko autoilijalla mahdollisuus käyttää joukkoliikennettä. " Eli kaikkiin autoihin noin aluksi seurantalaitteisto? GPS + lähetin vai GPS + laskutus-laite softineen?
Vs: Päivän :-( Ahneus http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/suvi- ... 84658.html"]http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/suvi-lindenin-palkkiokikkailua-pidettiin-liian-harskina---nyt-sille-laitettiin-piste/art-1288413184658.html Tuohan taisi olla opetusministerinäkin joskus, huoh
Vs: Päivän :-( Ei ollut, oli (valitettavasti, mielestäni) kulttuuriministeri vuosina 1999-2002. Joutui eroamaan 2002 mm. golf-kenttäsotkuistaan. Oli sittemmin myös Vanhasen ja Kiviniemen hallituksessa viestintäministerinä. Viime äänestyksessä tipahti eduskunnasta (onneksi, mielestäni) kapa
Vs: Päivän :-( Oli kaunis aamupäivä ja päätin viettää jonkun tunnin polkupyörän satulassa. Kiertomatkani matemaattisessa zeniitissä, keskellä synkkää metsätaivalta, takarengas päätti päästää savut ulos. Heikompaa olisi alkanut vi***tamaan.
Vs: Päivän :-( Mitäs pumppasit kessunkäryssä, taas osoitus siitä että nikotiini on harvojen mutta vahvojen herkku !
Vs: Päivän :-( Meillä rva putosi eilen esteratsunsa selästä. Viimeksi kaksi vuotta sitten. Ratsastajaliiton tiedottaja sanoi että edullinen ja turvallinen jokamiehenhobby. K.
Vs: Päivän :-( Tää mun kaveri oli 2 päivää teholla hengityskoneessa, nyt ainakin vielä viikko tarkkailussa sairaalassa.
Vs: Päivän :-( Diktatuurin uhrit: http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/harv ... 36932.html"]http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/harvinaista-kuvaa-pohjois-korean-jarkyttavasta-tilanteesta---lapset-nakevat-nalkaa/art-1288413336932.html
Vs: Päivän :-( Samaa "edullinen ja turvallinen" -laulua laulaa myös Ilmailuiiton tiedottaja. Olen aina ihmetellyt mitä ovat sitten ne kalliit ja vaaralliset harrasteet? K.
Vs: Päivän :-( Hmm. Just yhdessä kaupallisessa lehdessä oli juttua keppihevosharrastajista. Kuulema turvallista sekin...