Vs: Päivän =) Onneksi olkoon Jukkis! Jutussa kuvailtiin tapa, jolla yhteys on saatu ja miten mennään ihmisten koteihin ja kuunnellaan, ei ole ihan jokaiselle luontevaa.
Vs: Päivän =) Onneksi onkoon vielä kerran Julkkis , fyysisesti kävin katsomassa. Pari erinomaista kuvaa.
Vs: Päivän =) Loistava suoritus kokonaisuudessaan, onnittelut! Minusta ei noin pitkäjänteiseen projektiin olisi edes ajan käytön, saatikka kuuntelemisen, kuvaamisen ja vedostamisten kannalta.
Vs: Päivän =) Varmaan kiva leffa. En ehkä olisi huomannutkaan, ellei aina valpas iltapäivälehdistömme olisi tuonut esille.... http://www.iltasanomat.fi/elokuvat/art- ... 42246.html"]http://www.iltasanomat.fi/elokuvat/art-1418274642246.html
Vs: Päivän =) Tänään ilmestyi postilaatikkoon MUJJOn nahkainen suojus puhelimeen. On se niin tyylikäs, että on varmaan pakko hommata aitoenglantilainen tweed-puku sen ympärille. Haluaako kukaan osallistua projektini rahoitukseen? Kapa
Vs: Päivän =) No niin viikon reissu taas takana ja pitkä viikonloppu edessä,maanantaina taas kohti Kuopiota aamuneljältä pitkiä päiviä tekemään. Pääsevät ihmiset pikkuhiljaa uudistettuun sairaalaan.
Vs: Päivän =) Sopisikohan tähän yhteyteen vielä yksi kasku, jonka pohjalainen ystäväni kertoi. - Mitä eroa on pohjalaisella naisella ja terroristilla? - ??? - Terroristin kanssa voi neuvotella.
Vs: Päivän =) Tuahan on ihan totta. Yritän tässä erään naisen kanssa välillä neuvotella. Taas näyttää siltä että ei onnistu ei mikää.
Vs: Päivän =) Heräsi kysymys jos kaksi pohjalaista neuvottelee, joista toinen on nainen, mtä siitä seuraa?
Vs: Päivän =) No ei yleensä yhtään mitään. Kumpikaan ei anna periksi joten asiat on kuten ennekin. Molemmat on vaan vihaasia ja pitkää. Erässä talossa, ei meidän, oli isännällä eri jääkaappi ku emänällä. Siitä saattaa joskus siis seurata tämmööstä.