Vs: Päivän =) Mua vaan jotenkin kiinnostaa minkä takia joillekin on niin tärkeää millainen seksuaalinen suuntautuminen muilla ihmisillä on?
Vs: Päivän =) Kyllä kirkossa kaksi sulhasta saisi kiinnostamaan hupaisuudellaan ainakin.Asun tiällä mualla,myö ei oo totuttu ulukomualaesiin eikä mihinkään erikoisuuksiin. Asia on monitahoinen,luulempa että en yksin ole tätä mieltä.
Vs: Päivän =) No jaa, en minä näe siinä homoudessa mitään poikkeavaa. Ei se sairaus tai poikkeavuus ole. Ihan tavallinen mieltymys, jopa rakkautta. Onko sillä väliä vetääkö mies naista, toista miestä tai intersukupuolista henkilöä takaluukkuun? Ja veteleehän ne jotkut naisetkin toisiaan apuvälineillä takamukseen.
Vs: Päivän =) Onko kirkko muuten kovasti huumoriton paikka? Epäkiinnostava? Minusta kirkonmenot ja häärituaalit ovat aina olleet kaikki hyvin humoristisia -se, että vihittäsiin kaksi samaa sukupuolta olevaa, sitä valitettavasti tuskin edes huomaisin, jollei joku sitä hihittelevä erikseen minulle sanoisi. Toisaalta, tiedän paljon ihmisiä joista tässä ei ole mitään huumoria ;-)
Vs: Päivän =) (Kun Jeesus oli lopettanut puheensa, kansanjoukot olivat hämmästyksissään hänen opetuksestaan)
Vs: Päivän =) Ei se ole äskettäin löydetty. Se on hermafrodiitti. Nehän ei sitten kai voi mennä naimisiin kummankaan sukupuolen kanssa tosi kristityn mielestä, kun niillä on molemmat lisääntymiselimet. Homoksi leimattaisiin kummassakin tapauksessa.
Vs: Päivän =) Eilen oli työpaikan pikkujoulut ja tänään jo aamulla autonratissa. Toisaalta tuon voisi ajatella myös :-(
Vs: Päivän =) Saan huomenna kokeiltavaksi Phillips Compact II 8x10" fieldin. Onpas mukavaa kun pääsee kerrankin kevyellä ISOLLA kameralla pusikkoon Taitaa kasetit olla jalustan kera se raskain raahattava tällä kertaa
Vs: Päivän =) Sitä ihmettelen kovasti mikä ihmeen hinku sinne kirkkoon on?! Olkoon homo tai hetero... Ketä vielä nykyaikana kiinnostaa paskaakaan kirkon kanta mistään asiasta. Koko tekopyhä hölynpöly rakentuu riistämiseen, tietämättömien ihmisten pelotteluun ja tappamiseen. Väitän että lääketiede, ja tiede muutenkin olisi noin 300-400v pidemmällä ilman kirkkoa. Papistolla kun oli tapana poltella niitä ihmisiä roviolla ketkä uskalsi raamatunoppeja epäillä ja omilla aivoilla ajatella. Esim Paavi Innocentius VIII:n kirjoittama Malleus Maleficarum eli Noitavasara-kirja toimi vielä katollisten sekä protestanttien papien / tuomarien ohjekirjana ihmisiä roviolle tuomittaessa vielä 300 v. myöhemmin. Sama meno jatkuu nyt mutta vähän eri muodossa...
Vs: Päivän =) Osa ihmisistä kai vain on henkiseltä rakenteelta sellaisia, että he tarvitsevat tuollaisen isähahmon, oli hahmoon liitetty ideologia miten järjetöntä, epäloogista ja tuhoisaa tahansa.
Vs: Päivän =) Kameratorilta testiin ilmeisesti vai peräti omaksi,lasi taitaa olla tämä http://www.kameratori.fi/viewitem/8829
Vs: Päivän =) Ikävä kyllä vain lainaan, pikatestiraportin väsäämistä varten Phillips Compact II 8x10" field kamera http://www.kameratori.fi/viewitem/8827 ja Rodenstock Apo-Sironar-W 210mm f5.6 linssi http://www.kameratori.fi/viewitem/8829
Vs: Päivän =) Hauska viikonloppu. Oman porukkamme lisäksi ruotsinlaivalla oli vain muutama muu henkilö (3-4), joten käytännöllisesti katsoen koko laiva oli omassa käytössämme. Saatiin kuvata vapaasti... Konemestarikin sanoi, että vaikka on laivojen konehuoneissa ollut 40 vuotta, ei näin hauskaa ole ollut koskaan... Mukana olleet seitsemän mallityttöä saivat miekkosen mielen ikihyväksi