Vs: Päivän =) Pitänee katsoa Rambo 2 viitoskanavalta; vanhaa kunnon väkivaltaviihdettä. En tosin mahda mitään sille, että aina Rambon pullisteluja katsoessa alkaa naurattaa - tulee mieleen vanha juttu ajalta, kun Stallone kutsuttiin Cannesin elokuvajuhlille, olisi joku pokaali tai kunniamaininta annettu. Stallone ei kuitenkaan uskaltanut tulla - Eurooppa oli liian vaarallinen paikka, ties mitä terroristeja täällä liikkuu. Niin kuin liikkuukin, paree se on vähä varoa..... Varsinainen toimintasankari, siis
Vs: Päivän =) Huhtikuu, tuo kuukausista kaunein! (työnantajan bonustenmaksukuukausi). Varasin sitten mökin viikoksi Kolilta toukokuun loppupuolelta.
Vs: Päivän =) Hyviä leffojahan nuo on. Varsinkin nelososa on tiukka paketti, kuvauksen ja leikkauksen juhlaa.
Vs: Päivän =) Tuosta tulikin mieleeni kun viisikymppinen tuttu kehui että ylivoimaisesti paras telkkaririsarja kautta aikain on babylon 5 ;-)
Vs: Päivän =) Heh, joku tykkää, joku ei. Itse en ole avaruus-saippuan tuntija mutta eikös joku Star Trek ole ole alan ihmisten keskuudessa kovassa kurssissa? Rambot on henkisestä matalaotsaisuudesta huolimatta mainioita leffoja jotka on ansainneet paikkansa omassa genressä siinä missä Fellinit ja Godardit omassaan.
Vs: Päivän =) Jos nyt välttämättä haluaa löytää jotain hyvää siitä että on lukuisa määrä eri työnantajia niin se ainakin,että palkkapäiviä on useita.
Vs: Päivän =) Friikun elämän hienouksia. Välillä rahaa on runsaastikin, välillä saa tosissaan säästää etukäteen.