Vs: Päivän =) Veikkaan että hetken levättyään Kim vaan selättää kuoleman ja palaa maanpinnalle pelaamaan golfia.
Vs: Päivän =) Tai jospa se kuoli jo paljon aiemmin, ja julkisissa esiintymisissä on ollut joku lukuisista kaksoisolennoista
Vs: Päivän =) Mulla kävi kans mielessä että nyt kuoli viimeinen stuntmani ja "onneksi" kerkesivät käsikirjoittaa menneisyyden ja nirhata kilpailijat siltä ns pojalta.
Vs: Päivän =) Motissa on juttua räjähdekonteista metsissä. Firman ääliö oli vetämässä huomionauhaa kontin ympärille ja narisi että hän on yksityishenkilö, häntä ei siis saa kuvata, mutta hän siten yksityishenkilönä alkoi kuitenkin kuvaamaan muita yksityishenkilöitä. Esittäytymättä ja lupaa kysymättä. Toki lain mukaan tämä loppu. Jännästi hänen lailliset oikeutensa oli siis suuremmat kuin muiden yksityishenkilöiden ;-D
Vs: Päivän =) Joulu saa tulla , kaikki oleellinen valmista. Ostin kaverilta hyvissä ajoin luomu-ylämaankarjan ison paistin, sen otin juuri sulamaan. Ja kai me nyt syödään myös kinkkua kun kerran voitin kunnon kyörän. Töitäkään ei tartte tehdä ennen joulupäivää. Vain yksi kauppareissu tarvitaan, eiköhän hermot kestä.
Vs: Päivän =) Ja tämä tapahtuu vain suomessa =) Missä on ensimmäinen skreenshotti joka näyttäisi kaikille että siellä on oikea vuoto eikä user error.
Vs: Päivän =) Tänään on hyvä päivä! Nuorempi tytär tuli jo eilen illalla kotiin pohjanmaalta ja vanhempi tytär tulee kihlattunsa kanssa tänään Skottlannista. Perhe jälleen koossa pitkästä aikaa, tänä vuonna olen odottanut joulua enemmän kuin koskaan. Toinen päivän =) on että kaikki on kuten ennenkin. Ostin tänään kuusi rulla Tri-X:ää Fredan Fotoykkösestä ja Rolling Stones Exilen on Main St. vinyylinä Stockmannilta (molemmat ostokset joululahjoja).
Vs: Päivän =) Kiinassa yhden kylän virkamiehet ja poliisit eivät uskalla mennä ollenkaan kaduille, kun myivät kyläläisten maat pois salaa -mutta sitten ne uskaltavat kuitenkin tappaa kyläläisten neuvottelijan?! Melkoisia strategeja nuo Kiinan virkamiehet. Veikkaan että heillä on kunniakas tulevaisuus ;-D
Vs: Päivän =) Kyllä vaan, tällaisina hetkinä ymmärtää mikä oikeasti on tärkeätä ja mikä ei. OLIPA IHANA ILTA!
Vs: Päivän =) Ei poliisi uskalla, mutta ootas kun ne panssarivaunut tulevat... Eihän Kiina voi antaa yhden kylän määräillä, muuten kohta muut 500 000 kylää seuraavat perässä...