heh, Kiina on pääosin Italiaa etelämpänä ja vaikka sielläkin on jossain talvi, niin ehkäpä sitä ei ihan tosissaan ole huomioitu suunnittelussa. Ja olihan tuo ruotsalaislehden testissä halvin auto ja kun suomessa testattu kesällä, niin hyväksi kehuttu.
Niin, netistä löytyy mielipiteitä. Kiinalaisella sähköautolla halki Suomen pakkasessa – Näin se suoriutuu talvisesta matkanteosta
Merkillinen hilavitkutin, haluaako joku mahdollisesti jostain syystä tämmöisen? Valokuvauksen kanssa tällä ei ole mitään tekemistä.
Artun vitsillä tekemä Suomen kartta päätyi Venäjän propagandadokumenttiin "Lukiossa vaihtoehtoisesta historiasta kiinnostunut Arttu Rintanen teki vuonna 2014 fiktiivisen kartan Suomen valtiosta, jossa maan rajat ulottuvat Uralille saakka. Hän huomasi hämmästyksekseen kartan päätyneen Venäjän rahoittamaan propagandadokumenttiin." (IL)