Ensimmäinen kuva jonka tänne laitan esille. Arvaatte varmasti mistä tämä kuva on? Oli siellä vuodenvaihdekin. -Hannes
Vs: Panda ja Ilotulitus Ensimmäisen kuvan olisi ehkä saanut pelastettua avaamalla vähän tummaa päätä niin että etualan ihmisten vaatteista tulisi esiin jotain yksityiskohtaa. Nyt kuvan kontrasti on niin jyrkkä että tämmöinen laaja musta alue edessä ei oikein toimi. Vaikka minulla saattaa olla itselläni näyttö säädetty liian tummalle kyllä
Vs: Panda ja Ilotulitus Kyllä noissa tummissa vaatteissa yksityiskohtia näkyy (jopa tällä mun erittäin surkealla duunimonitorilla)... Voip tietty olla, että tää näytto on liian kirkkaalla. Ei vaan jakssssais kalibroida.
Vs: Panda ja Ilotulitus Niin kuin kuvissa yleensäkin. Arvatkaa mihin kuvan pää kohde noin keskimäärin kannattaa sijoittaa.