oulun kameramafia? jos nanookin kyytiin vaan mahtuu ni melkeen voisin tulla siinä, ni voi otta soppaa mukaan. Mut jos auto on jo täynnä niin enköhän saa kyydin hommattua jotenki, tai sit tuun omal pirssil.. mä otan kans jotain vaatetusta messiin, ni voi testailla niit... ja parta, muista ottaa se heijastelevy mukaan myös! Kannettava mankka ois kova sana jos jollain sellanen ois, ni voitas sessioiden lomassa kuunnella musaa!?
oulun kameramafia? heijastin tulee mukaan. Meikä aatteli ottaa soppaa vasta kuvausten jälkeen, eli ensiksi salamat kotiin ja sitten vasta baanalle
oulun kameramafia? no joo sopan ottamista vois tosiaan suunnitella vasta session jälkeen... mut löytyiskö keltään sitä mankkaa että saatas poppia messin?
oulun kameramafia? Multa löytyy luultavasti sonyn joku gettoblasteri cd-pyörittimellä ja kahdella kasettidekillä Ja tietenki eXXXXtreme bassonapilla.
oulun kameramafia? Kuulostaa mielenkiintoiselta. Missä päin Haukipudasta tuo halli on? Nurkista taitaa löytyä muutama 10m roikka mikäli kiinnostaa. (studiovehkeitä ei sitten olekaan )
oulun kameramafia? No olihan siitä irkissä puhetta. Eli se on Annalan kankaalla. Siellä on useampikin halli, mutta yhdestä niistä =)
oulun kameramafia? Onko tämä "open for all" -tapahtuma vai joku inside -juttu josta höpisette? Kuulostaa nimittäin mielenkiintoiselle, joskin taidan olla työkeikalla juuri tuona vkl:nä.. toivottavasti järkkäätte näitä lisääkin.
oulun kameramafia? Mallia ei nyt kenties tuu ku se o massakuuril... tai jotain sellasta. Joten jos löytyy kivoja ihmisiä jostai jotka haluaa itseään dokumentoitavan niin messii vaan. Pitää vähän kattella sit kuinka monta tyyppiä tulee että jaetaan kaikille salama-leikkimis aikaa Käsikädessä parijonossa kiltisti jokainen vuorollaan.
Ookkonä kuullut.. Bytheway, jos ei joku oululainen ole jo kuullut niin se Paskakaupunni ry:n fotomaratoni / valokuvauskilpailu tältä lauantailta (2.9) on peruttu! Yhyyh..
oulun kameramafia? Juu ota vaan, mulla on semmonen kutina että pyöritin hylkii ainakin cd-rw:tä ja sukkahousuheviä
oulun kameramafia? Miitit o ihan semmosia, että kaikki ovat tervetulleita. Nyt sateiden alettua homma varmaan/ehkä/luultavasti hiljenee, mutt katotaas ny mitäs kaikkia me keksitään.
oulun kameramafia? NONII! Ny on sitten ilmaantunut ongelmia. Eli on hyvinkin mahdollista, että me ei päästäkkään sinne halliin ku omistaja lähtee reissuun silloin. Se ei ole varmaa, mutt pitäis varmaan löytää joku backup plan. Mulla ei ole tiedossa mitään varapaikkaa. Meidän kerrostalon kerhohuonekin on niin pirun ahdas ettei sinne mahdu millään. Tohon välikäytävään mahtuis mutta siihen ei kyl kehtaa mennä DD Vois tulla eräskin katsoja ynnä muuta liikettä... Raahessa olisi yks vapaa autotalli, mutta sinne on "pikkasen" liikaa matkaa :-|
oulun kameramafia? joujoujou, alustavan kyselyn mukaan, meille olisi OIKEA studio käytössä tuolloin 30. päivä. Koko päivä maksaa 50e. Jos taustakangasta hajoo tai menee rikki, ni se maksaa 12e metri, ja vissiin sit jos ei ni ei maksa middään. Eli eli, ei olis kallis, jos 5kpl jengiä tulee ni eihän se o ku 10e kipale. http://kotisivu.suomi.net/studio23/ tollanen olisi mesta Saan illalla vielä tietoa lisää, ja varmistuksen, eli ei oo vielä 100% varma, mut noin 75% varma.
oulun kameramafia? Nopeesti vastattu: 100%, eli lauantaina kello 14:00 - 20:00 hinta: 50e + ALV + sit ne taustat jos menee paskaseks tai hajoo se 12e per metri.... tai sinnepäin. jiujiu
oulun kameramafia? HIENO HOMMA Parta! Vita: Lauantaina ja sunnuntaina ois kisat Oulaisissa =) Mut jos meen perjantaina kattoon WASPia niin sitten en varmaan lähe lauantaina sinne... Jos sitten ehkä sunnuntaina käväsis Oulaisissa pikku lenkin. Olitkos ajatellut vknlopulle jottai? Voishan tuota sitten lauantaina pian kävästä jossain jos porukkaa tulis kasaan.
oulun kameramafia? pistän kalenteriin ylös on 30., ei oo ainakaa vielä mitään kummempia. palkkaki tulee sopivasti tää tuleva vkloppu on sit taas, ku äijä ja koira lähtee reissuun, niin ehtis kuvaileenki..
oulun kameramafia? Noniin, ilmottaudun mukaan tähän, mikäli asianomaisille sopii (maksan tottakai oman osuuteni ) Mallinkin kerkesin hommata tuossa, messenger on hieno asia <3 sanoi tulevansa omilla kyydeillä paikanpäälle.