Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now
  1. Tämä sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla tämän sivustoa käyttöä, hyväksyt evästeidemme käytön. Lue lisää.

Onko tullut osteltua jotakin?

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana jaahv, 4 Huhtikuu 2011.

  1. Kona

    Kona Well-Known Member

    1 668
    1 694
    113
    Komeat housut, komeat henkselit, komea mies, ja erinomainen kuvaaja myös! Jatketaan Jukka samaan malliin. Tänä kesäkautena Itä-Suomen retkellä poikkea Varkauteen. Voikohan siellä varttuneemoi herrasmies eli seniori hotellissa yöpyä, siis nykyisen tason puolesta?
     
  2. SakkeM

    SakkeM Well-Known Member

    23 207
    3 521
    113
    Viimeksi kun kävin Varkaudessa, loppui hotellista olut. Ei oikein varautuminen ollut hanskassa, kun jääkiekkojoukkue oli tiedetysti tulossa.
     
  3. Kona

    Kona Well-Known Member

    1 668
    1 694
    113
    Toi ei kuulosta kovin tasokkaalta.
     
  4. Jari_S

    Jari_S Well-Known Member

    3 664
    750
    113
    Kun aikanaan olin Varkaudessa tekemässä isompaa urkuremonttia, asuin siinä aivan keskustassa hotellissa, jonka huoneen varustukseen kuului jopa poreamme.

    Mukava paikka, mutta pitempiaikaiseen asumiseen turhan kallis.

    Muutin sitten kirkon läheisyydessä olevaan toiseen majapaikkaan, joka sijaitsi aivan jonkin vesistön äärellä. Huoneen taso siellä oli hieman vaatimattomampi, mutta majoituksen hinta huomattavasti edullisempi.

    En muista enää paikan nimeä, mutta siellä mm. kävi joitakin eläkeläisryhmiä jossain kuntoutuksessa.

    Toimintakuntoista olutta Varkaudesta kyllä silloin ainakin löytyi, päätellen siitä, kun yhtenä perjantai-iltana menin johonkin kalja- ja pizzabaariin iltapalalle, niin siellä alkoi olutta nauttineiden asiakkaiden välillä jokin turpiinlyöntikilpailu, ja pitikin olla tarkkana, ettei saanut ilmassa lentävistä oluttuopeista päähänsä, ennen kuin paikallinen poliisi tuli keskeyttämään asiakkaiden nyrkkeilykilpailun.