Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

MYYDÄÄN OM-2n + OM objektiiveja + muuta

Keskustelu osiossa 'Myydään' , aloittajana mikkok82, 29 Maaliskuu 2012.

    Pistetään nyt myyntiin koko läjä OM filmauskalustoa, kun kaikki valokuvaukseen liikenevä aika tuntuu painottuvan digipuolelle sen helppouden vuoksi.

    Kuvia ensin, että mielenkiinto herää paremmin :)

    MKallatsa

    OM-2n runko - 90e
    Sisässä tuoreet patterit ja yksi setti täysin uusia pattereita. Tähyslasissa on sekä leikkokuva, että mikroprismat - jos tällä ampuu ohi, saa kyllä katsoa peiliin. En ole kuvannut tällä kertaakaan jalustalta, joten pisimmät valotusajat on testaamatta, mutta nopeilla ainakin toimii. Runkotulppa ja hieno punottu kaulahihna. Sisällä Kodak Ultramax 400 24 kuvan filmi, aloittamatta. Mukaan lisäksi Ilford XP2 400 rulla.

    OM Zuiko 50/1.8 "made in Japan" - 80e
    Tarkennus kunnossa, ei öljyä himmentimessä, linssipinnat kunnossa. Mukaan tulpat, metallinen vastavalosuoja ja Hoya lineaaripolarisaattori. 49mm suodinkierre.

    OM-mount Miranda 24/2.8 macro - 70e
    Tarkennus kunnossa, ei öljyä himmentimessä, linssipinnat kunnossa. Mukaan tulpat ja 52mm ei-niin-kovin-laadukas polarisaattori. Ei yllä Zuikon tasolle laadullisesti kuvan keskialueen ulkopuolella, mutta alle 20cm lähin tarkennusetäisyys antaa paljon anteeksi. Myyntikuvien puolella OM-2n, 135/2.8, suotimet ja pölypallo kuvattu tällä ja EOS 40D:llä. 52mm suodinkierre.

    Sijainti, Lempäälän Kulju. Voin postittaa, postitus ostajan haluamalla tavalla ja ostajan rahalla. Myydään osissa, eikä hinnoissa ole tinkivaraa, ellei osta enemmän kerralla - kysy pakettitarjouksia! Yhteydenotot YV:llä, tai mikkoka ät hotmail.com

    -Mikko


    MYYTY: OM Zuiko 135/2.8 E.Zuiko "silvernose" - 100e
    Tarkennus kunnossa, ei öljyä himmentimessä, linssipinnat kunnossa. Integroitu vvs, mukaan tulpat ja kova suojakotelo. 55mm suodinkierre.

    MYYTY: 55mm Hoya HMC ND8 harmaasuodin - 15e
    Niinikään hyvässä kunnossa, käytetty käytännössä kerran. Tämän harrastuksen suolahan on varustautua kaikkeen, eikö totta?

    MYYTY: 49-55 stepup sovitinrengas - 5e
    Tällä voi siis käyttää 55mm suotimia 49mm objektiivissa. Esimerkiksi tuota ND8 suodinta 50/1.8:ssa.

    MYYTY: Olympus kova ruskea kameralaukku - 25e
    Todella tyylikäs. Sisällä kaksi siirrettävää väliseinää ja kannessa pussitaskut filttereille. Kaikki myynnissä oleva poislukien suotimien ja 135/2.8:n kotelo mahtuu tähän laukkuun. Mulla ei ole tähän avainta, eli vaikka laukussa on lukko, sitä ei saa lukkoon. Kiinni se kuitenkin pysyy normaalisti.
     
  1. Vs: OM-2n + OM objektiiveja + muuta

    Nosto. Osa meni jo, mutta paljon on vielä jäljellä.
     
  2. Vs: OM-2n + OM objektiiveja + muuta

    Ylös