Tadaa, tulipa yllättäen sellainen reissu eteen, että pitää lähteä ensi viikon lopulla hieman arveluttaville seuduille aasiaan. Digipen seuraa kyllä mukana, mutta tietyillä alueilla on todennäköisesti järkevintä pitää laukussa hieman halvempaa / rumempaa vaihtoehtoa ja jättää digivehkeet hotellin kassakaappiin. Eli jos joltain on tarjolla esim. jotain Canon FD / vanhempaa Nikon järkkäriä ja siihen 35mm tai 50mm objektiivia kaveriksi, niin laittakaa YV:tä. Ulkoisella kunnolla ei ole varsinaisesti väliä, mutta muuten saisi toimia luotettavasti. Plussaa täydestä mekaanisuudesta ja Turun lähellä sijainnista.
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Paijulan ikkunasta haet Canon FT ja 50/1.8 niin se on sillä selvä...
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Jahas, mitäs sellasella on hintaa Paijulassa?
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Olikos jotain 80e +/- kymppi tai kaks. jos maksaa liikaa niin oli siellä myös zenitti
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Rajalassa on Turussa CANON AL-1 + 35/3.5 VAIHTOLAITE 79,-. Näkyy siellä olevan myös pari Olympus OM-runkoa (OM-2 ja OM-1N).
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi ...ja jos Canon FT:stä puhutaan niin täällä myyntipalstoilla pyörivä musta FT + 50/1.8 näyttää 50 euron hintapyyntöineen kyllä kovalta jutulta..
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Mihis päin Aasiaa Teemu on menossa?
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Osta mun (Filmi) Canon 650 + sigma 55-200. Sopii myös uudemmat EF- putket. Uudet patterit kaupan päälle ja hinta... no eihän tuo ole kovinkaan mekaaninen.
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Indonesiaan, Jakartassa 5 päivää ja tuolla ei kuulemma kannata hirveästi esitellä mitään blingbling kamaa tyyliin mp3-soittimet / digikamerat jos haluaa pitää ne itsellään. jhalmu, toi olis muuten ihan jees, mutta tosiaan toi mekaanisuus olis ihan jeppis.
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Nikon f4 bling bling! ei täysin mekaaninen tietty mutta tarpeeks? pistä yvtä ni saat hyvän tarjouksen t.Late
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Sorry poijaat ja tytöt, mä tajusin just että mullahan on tähän tarkoitukseen sopiva kamera valmiina kaapissa. Eli reissuun lähtee Kiev 4 + Jupiter-8, toivotaan että tuota ei kukaan halua ;D
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi No jos haluaa, niin selität vaan, että hetki otan filkan ensin pois.
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Juuh, näin se varmaan menee. Ihan lupaava reissu tulossa, kiitos tälle: http://www.facebook.com/pages/International-Burn-A-Koran-Day/134718123226530?v=wall Paikalliset äärimuslimit ovat ilmeisesti järkkäämässä jotain isompaa mielenosoitusta Jakartan suunnalla viikonloppuna, joten saas nähdä mikä on meno maanantaina kun saavun paikan päälle.
Vs: O: pikaisesti joku filmijärkkäri mekaaninen + 50mm objektiivi Huhhuh, ei hyvä, ei muuta kuin kaapua ja irtopartaa hankkimaan