Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now
  1. Tämä sivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla tämän sivustoa käyttöä, hyväksyt evästeidemme käytön. Lue lisää.

Nyt saa haukkua euroviisuja

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana jus_si, 18 Toukokuu 2006.

  1. MJK

    MJK

    1 436
    0
    0


    Nyt se nähdään. Jos ei vieläkään musakuvat saa ekaa kuvaansa myytyä niin ei hyvältä näytä.
     
  2. vn

    vn

    1 464
    0
    0
    Enpä tiedä oliko Lordin kappale nyt mitenkään maailmoja järisyttävän ihmeellinen mutta show ja huomioarvo minkä keräsivät jo ennen viisuja olivat jo aika lähelle. :)

    Erilaisuudella ja showlla, rankalla kädellä, jyräsi. Ensi vuonna viisut lienevät ovat värikkäämmät kun tie on avattu.

    Ja hieno juttuhan tämä on Suomelle. Eikä varmasti vähennä Lordin suosiota Euroopassa.

    Vesku
     
  3. On noita musakuvia muutama myyty, mutta tämä nyt ei varmaan paras aihe. Olisi pitänyt olla eilen illalla Ateenassa, mutta olin Haminassa sateessa etsimässä olematonta huuhkajan pesää.
     
  4. Juu ei euroviisut ongelma suinkaan ole, telkussa on nappi josta vaihtaa kanavaa. Silti tarjonta mitä sieltä tulee on tyhjäpäille suunattua hevonhuttua.(Loordi mukaanlukien) Hyvää voitossa oli se. että ihmisten tarve hätääntyä milloin mistäkin sai huutia ja ne sata minkkiä sai sormilleen. Fangion rokkiosasto sai kyllä viimeisen naulan kirstuun. Euroviisuja, Mattia ja Teppoa ja kaikennmaailman Anniina Nyyströmeitä. Turhaan vinoilet Tomi Metsäkedosta.....
     
  5. Jos joku haluaa kuvat Metsäkedosta ja se on helposti kuvattavissa, niin taatusti kuvaan. Musakuvat on musakuvat just siksi, että sisältö on musakuvia eikä esim rokkikuvia tai hevikuvia. Painotus on kuitenkin sellaisissa artisteissa, mistä tykkään, koska itse voin vaikuttaa siihen, mitä kuvaan.

    Mutta Matti ja Teppo -kuvista olen edelleen äärimmäisen ylpeä.
    Matti ja Teppo - m u s a k u v a t . c o m

    Ihme, ettei mikään turkulaisporukka ole vielä kuvia kysellyt.
     
  6. Kuin myös :)
     
  7. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Onhan tv:ssä nappi.. oli tällä topicilla hieman vakavampikin puoli. Mietin yölllä kebabilla ja baarista ulos kävellessä, että miten tuota euroviisu konseptia voisi kehittää.. varsinkin musiikin osalta pitäisi tapahtua jotain! Eihän tuommoista oikeasti edes kuunnella missään(?), ei mitkään pop-listat ole tuollaista täynnä ja radio nova, joka todella on saatanasta, soittaa mieluummin Irinaa.

    Ei tuo voi olla varteen otettava musiikkikilpailu, jos aikanaan vuoden tenavatähdellä oli edessään lupaavampi ura musiikin saralla, kuin perus euroviisuvoittajalla.

    Niiltä osin myönnän yllä olevani väärässä, että euroviisut taitavat olla Etelä- ja Keski-Euroopassa isompi asia kuin täällä, mutta silti.. Liian jumahtanutta ja jotain pitäisi tehdä, ettei touhu mene ihan vitiksi. Nyt takatukilla, isoilla tisseillä, pitkillä jaloilla ja hirviönaamareilla on enemmän merkitytä kuin itse musiikilla.
     
  8. Teemu Laine

    Teemu Laine Ylläpitäjä Ylläpidon jäsen

    4 725
    125
    63
  9. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    HAHAHAAA!!!
    Eikö ihmiset muuten lukeneet noita lordin lyriikoita.. ne on ihan hauskoja. Se on taasen kun hutkitaan, eikä tutkita..
     
  10. jj

    jj Member

    310
    1
    16
    Onnittelut Mr. Lordille menestyksestä! Joo eihän Lordi mitään kovin taidokasta musisointia edusta, mutta oli se niiden kipale tällä kertaa kuitenkin kaikista mieleenpainuvin. Putaansuulla on ollut visio, joka nyt saattaa kantaa ihan mukavasti hedelmää.

    Ja nyt kilpailun jälkeen ainakin tietää ne maat, joissa asuu kovin konservatiivista ja huumorintajutonta porukkaa... :)
     
  11. pmu

    pmu Well-Known Member

    2 052
    44
    48
    Hyviä sääriähän siellä vilisi oikein urakalla! Jos kiinnittää kaiken huomion vain niihin (ei "musiikkiin", gay-taustatanssijoihin, rumiin kuteisiin yms.) niin euroviisuthan piru vie toimii! Musiikin kanssahan ei kisalla ole mitään tekemistä.

    Lordille ansaittu voitto jo pelkästään sen vuoksi, että jaksoivat olla siellä helteessä hirviöpuvut päällä.
     
  12. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Tässä on muuten pointti. Kisa näytti eilen baarissa paljon paremmalta, kun ei kuullut ensimmäistäkään biisiä. Nyt telkusta tulee uusinta eikä tuota voi katsella, koska kuulee itse biisitkin.

    Sääristä tuli mieleen, kait joku muukin bongasi shown loppupuolella juontajan vilkkuvan nännin..
     
  13. sahe69

    sahe69 Well-Known Member

    10 276
    47
    48
    Kaksi huonokuuloista ja -näköistä mummoa katselivat viisuja ja toinen tokaisi:

    "On se hyvä että toi Loirikin jaksaa vielä yrittää, mutta hirveen näköseks se o ittensä ryypänny"
     
  14. Eipä tullut nähtyä, kun ei tullut katottua, mutta kaipa niillä on ensi vuonna Hesassa kaikilla tissit paljaana ellei ole jotain naamioita ja luultavasti on sekä naamioita että paljaita tissejä. Ehkäpä Jari Sillanpää on 2007 Suomen edustajana avoimessa homoporukassa. Ja toivottavasti Britannia tuo Motörheadin, niin tulee vähän aktionia.
     
  15. kb

    kb

    2 235
    0
    0
    Miullaki o Loordista kuveja: klik
     
  16. laur1b

    laur1b Member

    302
    0
    16
    Viisuvoiton opetuksena voidaan pitää ainakin sitä että ennakkoluulottomuus ja rohkeus voivat toisinaan palkita arvaamattomankin avokätisesti.

    Itselleni kun tuli ammatinvaihto eteen, tein melko ennakkoluulottoman ratkaisun. Aika näyttää, kuinka käy...
     
  17. 4x5

    4x5

    1 986
    0
    0
    Eikä monikaan aluksi edes kuunnellut biisiä. Näitä "nyt-kun-kuuntelin-tarkemmin-niin-sehän-onkin-hirmuisen-hyvä" -juttuja kuulee joka paikassa. Revittyjä pöksyjä kursitaan kasaan senkun ehditään ;-)
    No, ehkä tuo perinteiselle euroviisukuuntelijalle outona musiikkina aukeaa hitaammin kuin jokin iskelmä. Hyvä jos musiikkimaku monipuolistuu.
    Taitaa oppi tehota tällä tavoin paremmin kuin mitkään Ollilan sanat ;-)