Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Nyt saa haukkua euroviisuja

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana jus_si, 18 Toukokuu 2006.

  1. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Jaahas, tuossa tuo pyörii.. Irlanti veteli imelää balladia. Muistaako kukaan viimevuoden voittajaa? Eikös tuo nyt ole aika karmeaa psk:aa joka tuolta tulee ja musiikkibisneksenkin kannalta aika turha touhua.. Onko abban jälkeen tuolta noussut kukaan maailman tähtien joukkoon?

    (nyt jos joky nykii herneitä, niin ei ole tajunnut topicin ideaa)

    edit: ainiin joo, tuo lordin lähetys on oiva keskisormen näyttö koko touhulle!
     
  2. MJK

    MJK

    1 436
    0
    0
    Onks Fangio räpsyttämässä salamaa tuolla?
     
  3. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Ei toivottavasti.. matti ja teppokin vielä menee, mutta tämä..
     
  4. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Just pääsin sanomasta kämppikselle, että noissa kisoissa on tissejä! Sitäkö euroviisut on, teinipoikien fantasioiden täyttämistä? Mahdollisimman paljon paljastapintaa, mutta korrektisti esitettynä, päinvastoin kuin räp-videoissa..
     
  5. RUOTSI PÄÄSI JATKOIHIN! NYT VOIN KUOLLA ONNELLISENA! :D

    No ei vaineskaan. Mielestäni tämän vuoden euroviisusemifinaaleissa oli aika paljon todella huonoja kappaleita, ja moni niistä pääsi sitten vielä loppufinaaliinkin. Yllätyin itseasiassa kun ilmoitettiin että Suomikin pääsi finalistilistalle.

    Ruotsilla oli mielestäni valovoimaisin tähti jeesusteluista sun muista huolimatta.


    Piristävin oli kuitenkin Islanti joka selkeästi veti koko shown ensimmäisellä kertaa koska ei laskenut sen varaan että pääsisi jatkoihin. Jotenkin kruunasi koko tapahtuman.

    Lauantaita odottelemaan!
     
  6. Mä katoin sen koosteen missä oli kakki ja jotenkin tuntui tosiaan että Baywatch -purkkapoppi rulez.
    Sanotaanko, etten oikeastaan ihmettele Lordin jatkoon menoa, vaikken sitä kappaleena oikein minään pidä.
     
  7. Toisaalta ihan sopis hyvin musakuviin euroviisuehdokkaat......Ihan on yks "paskanhaillee" kuka ne finnaa.
     
  8. jj

    jj Member

    310
    1
    16
    Lordin biisit on melkoista huttua. Sais se Putaansuu kuunnella edes sitten ne alkupään Kiss-levynsä vielä muutamaan kertaan ja muistiinpanoja tehden.

    Mutta hyvän shown laittoivat poijjaat pystyyn ja kyllä tuolla joukossa tuo Hallelujahkin erottuu jotenkin edukseen, ei sille voi mitään.
     
  9. Euroviisut ovat jo niin pystyyn kuollut tapahtuma, että sen voisi lopettaa tältä istumalta. Aivan järjetöntä rahan tuhlausta.
     
  10. keija

    keija

    306
    0
    0
    Hölö hölö!



    Hard Rock HALLELUJAH \o/
     
  11. Jos ihan totuudenmukaisia ollaan niin mielestäni tuo Lordin esitys ei ollut sen kummempi kuin mikään muukaan oikeastaan. Enemmän oltiin pyrotekniikkaan satsattu, ja maskeeraukseen myös, ja se oli sitten periaatteessa siinä. Minä en näin jälkeenpäin muista kappaletta itseasiassa lainkaan.

    Vuokraisäntää nauratti se rumpali joka ei oikein pysty soittamaan tuota nopeampaa.
     
  12. jus_si

    jus_si Active Member

    3 150
    0
    36
    Mä mietin tätä samaa.. itseasiassa tuota pyrotekiikkaa, joka oli olevinaan niin älyttömän kallis (=hieno). Ei se näyttänyt oikein miltään. Tosin oli niin paljon valoa, ettei savu ja pari kipinää paljoa tunnelmaa enää tuo.

    Lordin jälkeen lopetin tuijottelun.. senkin katsoin,kun osui hyvin lätkämatsin jälkeen. Eniten mua sylettää viisuisssa sen totaalinen jumahtaminen! Kukaan ei ole halunnut kehittää ideaa juuri mihinkän (2-osainen kilpailu ei ole ole mitään kehitystä, vaan rahastusta ..aivan kuin kaksi viikkoiset lätkän mm-kisat!).. vielä pahempaa on tuo musikaalinen anti! Miten tuolla tissipari eroaa toisesta? Ei mitenkään. Omaan päähän ei jäänyt yksikään renkutus. Koko touhusta puuttuu kaikki omarperäisyys ja potku. Jopa mtv european music awards on onnistuneempi tapahtuma, vaikka tekisivät sen nolla budjetilla!
     
  13. euroviisujen biisit on sitä samaa purkkapoppia, lordi on siellä sentään vähän sekottamassa pakkaa.
     
  14. RDahl

    RDahl Ylläpidon jäsen

    7 895
    116
    63
    Katsoin viisuja sen verran, että ehdin tajuta ettei tämä ole lätkää...
    Eli kiinnostaa ihan kybällä :)
     
  15. Papu

    Papu

    789
    0
    0
    Samaa mieltä, jotain erilaista kuitenkin.
     
  16. motris

    motris Well-Known Member

    4 928
    785
    113
    Onhan siellä vielä Liettuan We are the winners. Liettua oli viime vuonna viimeinen ja nyt maan parhaat lauluntekijät tekivät laulun euroviisujen voittamisesta... Mainio biisi :D Sanat: http://www.eurovision.tv/english/475.htm

    Ja sitten on vielä Espanjan Las Ketchup, Un bloody mary. Voi luoja.
     
  17. MJK

    MJK

    1 436
    0
    0
  18. Kerrankin Suomen edustaja on erilainen kuin kaikki muut. Hyvä esitys ja ihan tukevaa soitantaa. Biisi on hiukan heppoinen, mutta erottuu sentään muista päätä pidempänä. Tai ehkä Bosnia ja Irlanti ylsi leukaan asti. Häggvistin mamma on kyllä laulaja, mutta biisi oli sillä tällä kertaa ihan tyhjää täynnä.
     
  19. Jos viime vuoteen verrataan niin eipä tuo Lordi kuitenkaan mitenkään erikoinen viisuhistoriassa ole, olihan Norjalla joku metallibändi viimevuonna lavalla edustamassa. Ruotsista olisi lähtenyt The Poodles, myös metallimiehiä, mikäli kansa heidät olisi valinnut.

    Jäin kaipaamaan niitä dragqueenejä. Jonain vuonna niitä tuli yhdestä maasta kolme ja muistaakseni oli aika loistava show. :D