Vs: Ennen sadetta Pysäyttävä, henkeäsalpaava, hypnoottinen. Kolmella adjektiivilla lähestyn, vähemmän on enemmän.
Vs: Ennen sadetta Kiitoksia kommentoijille. Agostinia ainakin varmaan kiinnostaa, että kuvassa käytetty Hitecin soft 0,6 NDG-suodinta.
Vs: Ennen sadetta Kovasti näyttää fotarilla tehdyn näköiseltä. Melkein kun hdr kuva mutta ei ihan. Luonnottomoan oloinen valo noihin pilviin nähden. Näitä kuvia on jo maailma pullollaan ja sen vuoksi ei enään sävahdytä.
Vs: Ennen sadetta Onko tässä tekstissä virhe niin, että oikea ja vasen on vaihtanut paikkaansa? Vai onko todella soft NDG tarkkarajainen? Outoa nimityksen puolesta.
Vs: Ennen sadetta Jep, jotain tähän viittaavaa uumoilin todella hyvin näyttää saavan valotusta kompensoitua, ajankohtainen maisema jossa oivallinen sommittelu. Hyvää työtä.
Vs: Ennen sadetta Kyllä erinomainen, suuressa koossa näytölläni hiukka häiritsi tuo lievä "mössöisyys", kaappasin omalle koneelleni ja varovaisesti terävöitin. mössöisyys hävisi, mutta tuo unenomainen pehmeys taivaalla ja pellossakin säilyi. Suosittelen variovaista terävöittämistä vaikka softarilla on tuota pehmeyttä haettukin.
Vs: Ennen sadetta ^ Mua ei häirinnyt mössöisyys, vaan nyt piti oikein katsoa tarkemmin niin kyllä huomaan. Kun sitä katson 80cm päästä niin näyttää erittäin terävältä. Helposti muuttuu "makrosävyt" kun vain äärimmäistä terävyyttä tuijottaa säätäessä, että sikäli en henk.koht. näe tässä välttämättä parantamisen tarvetta, vaan ihan kiva olisi nähdä vaihtoehtokin. Ei siinä taida mitään softaria olla, katso linkki ja kysymykseni edellä. ???