Vs: Päätepysäkki Tää on kova juttu, miten olet saanut tuollaisen kuvan? Sävyt tukee vaikutelmaa ja nuo ihmiset, jota ihmettelen miten saatu mukaan, kruunaa kokonaisuuden. Ihan kuin olisi otettu silloin kun kaikki oikeasti tapahtui. Onks tää oikeasti sinun kuva? Loistava.
Vs: Päätepysäkki Katsoinpa itsekin kuvaa siten, että ihmiset vaikuttivat ryhmiltä sotilaita tai vankeja. Vaikka sitten huomaakin (ja tajuaa) että kyseessä on vain turisteja (?), niin silti sotilaat/vangit-vaikutelma säilyy vahvana. Tuntuu että tätä ei tarvi edes teknisesti ottaen kommentoida suuntaan tai toiseen. Tunnelma yksin kantaa alusta loppuun. .v.
Vs: Päätepysäkki Mullekin iskee. Vaikka toki heti ihmisistä näkee, ettei olla vuosikymmeniä sitten tapahtuneiden asioiden keskellä, ei se haittaa laisinkaan. Ei tätä kuvaa tarvitse sinne viedäkään. Ihan kuin tämä tapahtuisi nyt. Pelottava!
Vs: Päätepysäkki Aiemmissa kommenteissa on jo sanottu kaikki olennainen, joten tyydyn toteamaan, että erinomaista jälkeä. T: Tomi
Vs: Päätepysäkki Hienoimpia kuvia mitä tuolta olen nähnyt. Mutta mitä on tapahtunut tuolla oikeassa reunassa? Kapa
Vs: Päätepysäkki Näinhän minäkin, että ihmisten asut on "liian värikkäitä" väritasapainon trimmauksesta huolimatta, mutta kun ne kulkee järjestetyissiä riveissä, se hieman "pelotti".
Vs: Päätepysäkki Varhaisen kevään vielä orastavat sävyt ja paljaat puut tukee kuvasta välittyvää sanomaa. Hyvin taltioitu.
Vs: Päätepysäkki Käsittämättömän hieno. Kusis... pissisin hunajaa jos tämä löytyisi itse ottamana omasta arkistosta
Vs: Päätepysäkki Pakko kysyä, miten sait nuo turistien rivit järjestykseen, jotenkin maaginen kuva, jos sanoisin, että ällöttää/pelottaa, niin se tarkoittaa vain hyvässä mielessä ajatellen kuvan laatua.