Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Kuopio

Keskustelu osiossa 'Yleistä keskustelua' , aloittajana jussipupu, 26 Tammikuu 2007.

    Olen tulossa keväällä Kuopion suunnalle kurssille, mutta havahduin äsken todellisuuteen, että eihän minulla ole hajuakaan koko paikasta. :D
    Mitä tekemistä siellä on iltaisin? Onko hyviä olutravintoloita olemassakaan? Mitä mielenkiintoisia kuvauskohteita siellä mahtaa olla? Asuuko siellä ketään laukkulaisia? Onko intoa miittiin, jos minulla sattumalta olisi aikaa lähteä jonakin iltana ihmisten ilmoille? ;)
     
  1. Vs: Kuopio

    Onhan tuosta aikaa kun tuolla asuin, 70-luvun alussa, mutta onhan siellä ainakin kaposia rännikatuja, Kallavesi, kirkkoja, torielämää, Puijo torneineen
     
  2. emerik

    emerik Well-Known Member

    5 870
    51
    48
    Vs: Kuopio

    Todella kaunis pitäjä, ihmisetkin on kieroja mutta tutustumisen arvoisia. Ei muuta. :)
     
  3. Vs: Kuopio

    Kuopiossa aika paljon koko ajan rakennetaan sitä keskustaa uudelleen. Siellä oli ennen aika paljon vielä puutaloja. En tiedä mitä tykkäät kuvata, mutta itse käyn siellä kerran pari vuodessa ja sieltä on vaikea saada oikein mitään irti. Vähän kuin Oulu.
     
  4. Vs: Kuopio

    Mielenkiintoiset pari viikkoa oli kieltämättä. Kuvaakaan ei tullut otettua, mutta kolmen viikon päästä olis samanlainen keikka tiedossa, joten luultavasti sieltä tulee jotain materiaalia kotiin asti tuotavaksi. Kylmähän tuolla oli, mutta sisäisellä villasukalla sekin lämpeni kummasti.
    Hieno kaupunki ja hienoja ihmisiä kieltämättä. :)
     
  5. AnselA

    AnselA Active Member

    8 534
    4
    36
    Vs: Kuopio

    Osaaks viäl puhhuu kunnoll?
     
  6. Vs: Kuopio

    totkai!

    Mitkä on kolme kovaa savolaista? Tolppa, Pölkky ja Mulkku... :D
     
  7. Vs: Kuopio

    Ei näin talviaikaan niitä rivoja tipujakaan näe: huarapiäskyjä.