Vs: Nainen Ai kun hienot linjat ja värimaailma ja onnellinen ja samalla ylpeä ja toiveikas ilme. Hiuksista varmaan joku haluaa sanoa, mutta sellaista se.
Vs: Nainen Joo, noi hiukset. Itseäkin alussa harmitti mutta joo, no ulkoilmapotretti metsässä tuulessa.
Vs: Nainen Toiveikas on hyvä sana ilmaisemaan kuvan tunnelmaa. Tiukahkot potretit on vaikeita sommitella, mutta tämä toimii hyvin.
Vs: Nainen Mallista ei kai saisi sanoa, mutta aivan hurmaavat hiukset, niinkuin malli muutoinkin. Kivasti kuvattu. Taustaan toivoisin jotakin, jos luonnossa kuvataan, niin vaikka metsää = puita, tai vettä ... pelkkä maa ja juurakko taustana on vähän tylsä. Värit käyvät mukavasti mallin kassa yksiin, mutta ehkä sitten vielä pehmeämpi tausta toisi kontrastia. Ja rajaus tosiaan on turhan tiukka (ehkä sille on syynsä). Mutta malli on kuvattu hienosti. Osaamista, tuuria, vai ihastuinko vain malliin, paha sanoa; joka tapauksessa, minusta tässä on onnistuttu.
Vs: Nainen Hyvä kuva ja sopivasti ihan ihmisen näköinen, eikä kuolleeksi vahanukeksi tuunattu. Se mitä joku pari-kolme vuotta kuvausta harrastunnut sanoi sulle facessa noista hiuksista, oli ihan potaskaa... Mä henkkohtaisesti näen punaista, jos varsinkin naismalleista yritetään tuunata "kuollutta" häkkilintua (tähän voi syitä arvella...), ennemmin kuin kuvaan olisi ohjattu jotain elämää ja ilmettä.
Vs: Nainen Mukavan lämpöiset sävyt. Luonnollinen, joka on myös minun mieleen kun kuvataan miljöössä. Studiokuvat sitten viilaillaan eri mallisiksi.
Vs: Nainen Kiitoksia paljon rakentavasta palautteesta, tämä oli mallin valovoimaisuuden takia ehkäpä suosikkikuvani tuolta päivältä. Ei onneksi ainoa mutta jokin iloisuus sai itsenikin tykkäämään tästä