Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

Mun maa

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana kallesaarinen, 8 Joulukuu 2005.

    Tällä kertaa olisi tarjolla tällainen.

    -Kalle


    -
     
  1. sf

    sf

    785
    0
    0
    Mitä nyt tulee ensimmäisenä mieleen, olisi voinut kuvata hieman alempaa niin olis saanut tuon sotkun ja savupiiput pään ympäriltä pois ja rauhoitettua hieman muutenkin. Oikealta voisi rajailla kanssa jotain pois?
     
  2. JepJep,

    Kiitos kommentista. Olet ihan oikeassa siinä että pää uppoaa pahasti taustaansa ja siellä on kaikenlaisia hommeleita sotkemassa kuvaa. Oikea reuna on suunniteltu ja varattu otsikkolle tai muulle lehtitaitolle.

    Mielestäni kuva oli pakko ottaa yläviistosta - jotta tunnelma välittyisi, viattomuus, voimattomuus jne..

    -Kalle
     
  3. nokku

    nokku Active Member

    2 456
    0
    36
    Idea on hyvä, mutta kuvan oikea puolisko ei oikeastaan kerro mitään 'sun maasta' (Pääskyvuoren linkkitorni taustalla?).

    edit:typo
     
  4. Se on Näsinneula :)

    Ajattelin käyttää tätä tupaantuliaiskutsuna, joten oikealle on varattu tilaa tekstille. Muutoin olet oikeassa - tiukempi rajaus, esim neliönmuotoon ja malli kuvan keskelle voisi toimia paremmin.

    -Kalle
     
  5. Edit