Supersiisti Nikonin laajakulma. Viimeisin, AF-D malli. Ei naarmuja, edes takalinssissä. Alkup. laatikoita ei valitettavasti tunnu kaapista löytyvän. Objektiivi juuri huollettu, huollolla takuu. Kamera-Apu, Helsinki H:395e Salossa, postitse tai hakemalla... Linkkejä: Digital Cameras | DSLRs, Compact Cameras & Camera Accessories | Nikon Nikon 20mm f/2.8 AF-D archiphoto.com
Vs: M: Nikon AF 20mm/2,8 D Tää on siis sellainen "kerran vuodessa" 100eur lammellien putsaus huollon tarvitseva obiska? mistä täälläkin on ollut puhetta. vai oliko se vanhempi malli???
Vs: M: Nikon AF 20mm/2,8 D Viitteitä tuohon putsaustarpeeseen, kiitos. Omistan samanlaisen ja vuosien kuvaus ei ole tuonut mitään putsaustarvetta. Liekö taas näitä foorumi- ja nettilegendoja..
Vs: M: Nikon AF 20mm/2,8 D Ehkä se oli 24millinen mitä kuuleman mukaan tarvitsee puhdistuttaa kerran vuoteen. Huomenna ehkä jaksan kaivella linkit keskusteluihin täälllä. Ja kysymyshän oli yleisellä tasolla, eikä koskien tätä yksilöä, pohjautuen aiemmin täällä käytyyn keskusteluun.