Mamiya M645 Super, AE prisma, moottori, veivi. Prisman mittari ei toimi, piiri viallinen (ei vaikuta kuvaamiseen kunhan mittaa valon muulla tavalla) Tarkennus säädetty Mustonen & Laineella joulukuussa 2010. 3kpl 120 periä (joista yksi ei tunista filmin loppua eikä kelaa rullaa ottopuolalle filmin loputtua ei vaikuta kuvaamiseen) 1kpl 135 perä 80/2.8 etu- ja takalinssit siistit, merkinnät tummuneet, etutulppa + kuminen vvs. 150/3.5 etu- ja takalinssit siistit, etu- ja takatulpat. 210/4 etulinssissä jonkun verran naarmuja/hankausjälkiä, takatulppa. Lankalaukaisin noin 4m. Epämääräinen pussi Mamiyan tulppia ja pussukoita. Valotusmittarit Leningrad 4 (reagoi valoon) Gossen Lunasix 3 (kunto?) Ensisjaisesti kiinnostaa vaihto esim. Nikon F100(+MB) ja/tai Nikon F5 ja/tai Nikkor 35/1.8G ja/tai Nikkor 28-105 Ja koska hintapyynti on pakollinen niin arvotaan vaikkapa rahalla hp500eur/TARJOUS yhteydet YV:llä ja kaupat (mieluiten) kasvotusten Helsingissä tai toimitus lähiseudulle onnistuu. EDIT 11.06.: vapaana jälleen hetkellisen varauksen jälkeen. Tarjouksia tulemaan.
Vs: V:/(M Mamiya M645 Super ja ja ja lisätään sen verran en käy postiennakko kauppaa, unohtui mainita tuossa alkuperäisessä ilmossa.
Vs: V:/(M Mamiya M645 Super ja ja ja Tarjolla edelleen, tarjouksia tulemaan (tuo hp on vermaan reilusti yläkanttiin). Vaikka rahalla sitten kun ei Nikoneita tarjolle riitä.