No nyt se selvis, miks se GF testasi jo 28-135 IS:ää siihen Holgansa nokalle, kun sanoin että se voipi mennä vaihtoon ;o)
Jopas on artikkeli, pitäisi olla ylimääräinen Holga modausta varten. Tähän asti "fisukuvat" on otettu myös Holgan omaa optiikkaa hyödyntäen: Lurrin artikkeli: http://www.holgarocks.com/holga/?p=133 Marun Olga: Oma widelisälinssini painaa enemmän kuin kannonin digirunko..
Lisää pyykättävää Holgailijat: Panoraamoja: Andreas Wolkerstorfer > Holga Panorama Polaroid Holga: Andreas Wolkerstorfer > HolgaRoid ja sokerina pohjalla: DIGITAL HOLGA!!!! Andreas Wolkerstorfer > Holga + Ixus
Mä olen kyllä sen verran puritaani, että Holga on Holga, ei sitä aleta modaamaan. Korkeintaan teipataan ja sillä mennään.
Onhan nuita jo holgarocksilaisetkin tehneet, mm. nimellä jokirama. Niepillä on. Ou jea! Ixukselle tulee taas käyttöä, kokeilen jossain välissä. Kiitos linkeistä, lisää saa laittaa.