Vs: Uuniin menossa Hienolta näyttää! Kun vaan saadaan vielä kuva uunista tulemisen jälkeisestä olotilasta.
Vs: Uuniin menossa Oi kiitos nään vihdoinkin sinun kuvan ja kuten kommenteistasi päätelin niin luokattoman huono kaikin puolin. Tarviiko perustella?
Vs: Uuniin menossa Hah, huumorin kukka on se paras kukka. Ja kääreistä päätellen on kyseessä ihan HK:n pekonia?
Vs: Uuniin menossa Niin vopin siis ihan opetus mielessä kertoa miksi tämä on top kymmenen huonoiman ikinä otetun valokuvan kärjessä, siis jos pyydät kauniisti.
Vs: Uuniin menossa Hyvältä näyttää! Kyllä tällaisia dokumenttikuvia kaivattaisiin jopa magnum-toimistossa! <3
Vs: Uuniin menossa No mitä tulee ensinnäkin siihen että kuvat rajataan ottaessa, niin joudun kysymään paljon olet ottanut? Aloitetaan tästä?
Vs: Uuniin menossa Ei mee läpi. Paisti on ehtinyt kypsäksi asti, mutta jallua ei ole kulunut yhtään ja vain yksi uusi oluttölkki on ilmestynyt pöydälle.
Vs: Uuniin menossa Oih... varmaankin suussasulavan pekonikääryleen (entiedä mitä se sisältää, siksi kääryle) tekovaiheiden dokumentointi kuvissa huomasin leijanlennättäjien pyhän nesteen läsnäolon... maistuiko ? ;D
Vs: Uuniin menossa Ok olet siis ottanut? Oletko kuullut somittelusta? Voihan sitä ottaa kuvan vaikka lätäköstä, mutta silloin siinä pitäisi olla jotain visuaalista, siis jos pyritään johonkin katsottavuuteen. Ok kuvasta käy selville että rasva maistuu ja keitiö hygienia on romania luokkaa, mutta voisi hieman asetella jos laitaa opikein kuvan esille, myöskin valaisuun voisi hieman panostaa. Ihan ensimäisiä rajauksen ohjeta olisi että ei puolikaita esineitä. Mä voin kävellä mun sekaiseen autotalliin silmät kiinni ja otaa randomina jostain kuvan ja se on samaa luokaa kuvasi kanssa. Yritäisit saada ruuasta edes syötävän näköistä. Ok kuva on suht tarkka mutta siinä ei ole mitään kuvaamisen arvoista. Et varmaankaan tai ainakaan toivottavasti laitanut kuvaa esille muuten kuin "prassailu" mielessä että sulla on ruokaa ja sähkölasku maksettu jotta uuni mahdillosesti toimii?
Vs: Uuniin menossa Tavoitelin tässä kuvasi tunelmia. Kuva yksi olkoon nimeltä huomenna ehkä imuroidaan? Toinen vatsaan ehkä menossa kunhan laitan. Edit sipuli kuvassa meni ihan vahigossa yksi reuna osanen koko naisena jotta jouduin rajaamaan sen puolikaaksi uudestaan.
Vs: Uuniin menossa http://kameralaukku.com/forums/smf/index.php?action=dlattach;topic=23091.0;attach=7279;image
Vs: Uuniin menossa Joo. Omituista lihallista huumoria, joka pitää ottaa omituisena lihallisena huumorina jokaisella paikkakunnalla, myös Porvoossa, jossa on satojen kirjojen kautta opeteltu kuvanlukemista. Tyylilaji on tasapainossa toteutuksen kanssa ja toisinpäin.