Tervetuloa kameralaukkuun!

Pääset mukaan keskusteluihin rekisteröitymällä.
Register Now

kolme kuvaa

Keskustelu osiossa 'Kuvat ja galleriat' , aloittajana maru73, 10 Elokuu 2006.

  1. maru73

    maru73 Active Member

    1 851
    5
    38
    Nämä on ensin kuvattu dialle, sitten krossattu ja sitten vielä käännetty mv:ksi =D
    Ei, helpommin EI olis voinu tehdä ;)
     
  2. vn

    vn

    1 464
    0
    0
    Alimmassa on odottava tunnelma. Vähän jäykkä malli mutta tuossa kuvassa se ei niinkään häiritse vaan siinä on hiukan jännittynyt tunnelma tuon myötä. Muutenkin kuva on sommittelultaan mieluisin minun silmin.

    Vesku
     
  3. Ykkönen on sellainen vedet seisauttava otos.

    Tuskin tuo vettä on, tuo vaalea osuus, mutta helekutin hyvä kuva.
     
  4. cysna

    cysna

    310
    0
    0
    Ihan hyviä kuvia muuten mut kaikissa kuvissa tyttö sekoittuu liikaa taustaan
     
  5. DudeB

    DudeB

    484
    0
    0
    oona_9 on ehkä himpun verran jäykkänä noissa kuvissa. Kakkoskuva olis mun mieleen, jos liika jäykkyys olis poissa.

    Sävyiltään, piirroiltaan,yms teknisine juttuineen kuvat on huippuluokkaa, ainakin näin aamupöperössä katottuna.
     
  6. On se pakko liittyä ihmettelevien kuoroon että miten oletkin saanut tytön näyttämään liin jäykkikseltä KAIKISSA kolmessa kuvassa?
     
  7. ajnu

    ajnu

    293
    0
    0
    Mua häiritsee usein kuvissa se, että kuvattavan henkilön silmät ovat kuin mustat aukot päässä, kuten näissä kaikissa kuvissa. Ehkei kannattais ottaa kuvia lippispäisistä henkilöistä, tai sitten pitäs yrittää heijastaa hieman lisävaloa kasvoille.