Vs: Morsian Pitäisi olla isompana esillä. Vaikuttaa valoisin osasto hiukan sävyttömältä. Hyvääkin löytyy, mm. se ainaisen kameraan katsomisen pakon uupuminen. Ei-nojaava käsi katkeaa ilkeästi ja toisella puolella kuva-alaa turhaakin tilaa. Näyttää siltä kuin alavasemmalla oleva tuolin käsinojan koristekaiverrus olsi terävin osa kuvasta. Hiuksissakin hieman terävää. Vaikeaa sano varmasti, kun niin snadi kuva. YMS. Hyvääkin on ja paljon parannettavaakin. Edit : Typoja, joiden korjaus kesti hiiren pariston loppumisen vuoksi.
Vs: Morsian Näissä on ainesta ja jos on mahdollista, ottaisit uudet kuvat kauniista morsiamesta - hieman petraten.
Vs: Morsian Tarkennus mielestäni hieman liian edessä. Toinen vaihtoehto olisi neutraalimpi tausta ja syvyysterävyyden lievä lisäys. Vaikka tuolin selkänoja on toki komea - riittää kaunis morsian kuvan varsinaiseksi koristeeksi. Ei tarvitse aina olla rekvisiittaa.
Vs: Morsian Toinen kuva on jo niin rajattu, että käsi alkaa näyttämään teennäiseltä. Sulhasen käsi? Mutta voittopuolisesti kuitenkin kauniista mallista kohtuu edustavia valokuvia.
Vs: Morsian Todennäköisesti monen asian yhdistelmä (pään kulma suhteessa vartaloon, kapea syväterävyysalue, valon ja varjojen lankeaminen eri tavalla kasvoille ja vartaloon, käden asento leuan alla, hiukset), mutta mulle tästä tulee vähän sellainen fiilis kuin pää ja vartalo olisivat eri paria. Tarkoitan tällä sitä että pään kulma suhteessa vartaloon vaikuttaa edellämainituista seikoista johtuen hieman luonnottomalta.
Vs: Morsian Vain etummainen ööga skarppina, muuten oikein hyvä. Himmennä aukko tai pari ja tullee bueno.
Vs: Morsian Joo olisin tykänny tosi paljon näistä mutta kun osaajat on tuonu esille näitä juttuja niin on niissä perääkin. Toisaalta itse tykkään siitä että ei ole niin kauheen "täydellistä" kuten elämäkin tuppaa olemaan. Mutta näissää hääkuvissa kai varsinkin morsiamen taholta on toiveena että kaiken pitää olla "täydellistä" elämän tärkeimpänä päivänä tms. Mutta itse pidän paljon kuvasta sen elämänmakuisuuden vuoksi. V-MS
Vs: Morsian Kiitoksia rakentavista kommenteista. Siinä täytyy olla eri mieltä, että omissa silmissäni tuossa toisessa kuvassa en saa mitenkään leuan alla olevaa kättää irrallisen näköiseksi. Tiukasti rajattu kuva ja kyseessä ei ole sulhasen käsi Noh, nämä ei ole onneksi ainoat kuvat morsiamesta. Laitetaanpa vielä yksi samassa tilassa otettu kuva.
Vs: Morsian Viimeisessä olisi kannattanut heijastaa kauniin pehmeätä valoa morsiamen kasvoihin. Sillälailla "kauniisti", tiedäthän ? Muutenkin olisin harkinnut valon suuntaa toisin.
Vs: Morsian Heinoja kuvia, en koe terävyysaluetta mitenkään ongelmaiseksi päinvastoin. Jos terävyysalue olisi taempana tai suurempi niin katse voisi kiinnittyä epäolennaiseen osaan mallia. Näin morsian kuvina odotin että kädessä killuisi sormus, mutta sen näin vasta viimeisessä kuvassa, joka on ehkä morsian kuvana näistä paras. Muut oikein hyviä valkopukuisen neitokaisen kuvia äkkiseltään katsoen, vaikka näiden katsojat kyllä teitävät mistä kyse ja taitavat toimia sarjana hyvin.